mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Astrológia a horoskopy - 

Partnerské horoskopy 2: problematické aspekty

neznámy
neznámy | 13.9.2017 10:53
Toto je zas úplne mimo mísu.
Hovoríme o aspektoch v synastrii. V astrologii sa pracuje s jednotlivým rovnako ako so všeobecným. Záleží na každej individualite, ako zvláda svoje aspekty, natívne, tranzitné, direkčné, synastrické.
Určité všeobecné zásady a pravidlá výkladu platia a fungujú. Prečo ich za každú cenu rozporovať?

PS: Aký mars ve štíru, prosím ťa? -WINKIE--WALL-
neznámy
neznámy | 13.9.2017 10:58
Jednoduše proto že každý člověk je jedinečný.
Vztahovat na něj pravidla jak se má projevovat případně takové chování očekávat/předpokládat je manipulativní přístup.
Symbolismus o ničem takovém nehovoří.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 11:06
Pri hlbšom pohľade dovnútra sa dajú vypozorovať vzorce, ktoré sú až zarážajúco jednoduché. Priam zjednodušené.

Nie som si stá, či si rozumieme.:)
Jak pravil soudruh Zápotocký, či-ktorý-soudruh-to -bol: Znovu se na to podívám a vidím, že pravdu mám já.:D

-BYE-
neznámy
neznámy | 13.9.2017 11:11
-YES-
neznámy
neznámy | 13.9.2017 11:15
-YES- :) Proto se chystám napsat pokračování.
Bavíme se o synastriích, ale přijde mi, že zapomínáme, že lidé kolem nás reflektují nás. Naše potřeby. (Obousměrně.)

Otázka mimo a asi na kohokoli, protože přeci jen se o astrologii až tolik nezajímám:

Lekce (volně řečeno dnešek), který žijeme, k nám přichází v různých etapách. Na základě naší připravenosti. (Nevěřím, že nás něco potká, aniž by v událostech zároveň nebyl potenciál ne-prožití, ne-přijmutí.) Astrologie nejspíš hledá vysvětlení v tranzitech, progresích,... (Vím leda, že něco takového je. -SHAME-)
Nevěřím, že je pevně dané: 31.1. konečně zvládneš (přijmeš, prožiješ) energii své Luny, a tak se tím už nemusíš zabývat - přijdou jiné lekce. Nikde přeci není "jisté", že dojde k pochopení prožívaného. To znamená, že lekce se vrátí. (V cyklech. Aha, to znamená, že časem se vrátí i lekce "Luny" a je na mě míra/schopnost rozlišení této skutečnosti.)
Ale je v tom nějaké pravidlo? Řád? Nejdřív bude lekce "Merkuru", pak "Venuše" a tak nějak?

Ad Mars - napadnou někoho nějaké mýty, pohádky?

Děkuji -FLOWER-
neznámy
neznámy | 13.9.2017 11:29
Vypozorovat se snad dají. Já mluvím o tom co se děje od tohoto momentu dál.
Jak říkal soudruh Honza Kennedy "co s tím uděláš". :)
neznámy
neznámy | 13.9.2017 11:30
Mýty o Marsovi sú prítomné v rôznych kultúrach a náboženstvách pod rôznymi menami.
Čo mi len tak teraz napadá, tak grécky Áres, staroegyptský Seth, alebo Suteh, mezopotámsky Nergal...
Tak si asi len treba zistiť všetky jeho mená a k mýtom je cesta otvorená. :-)
neznámy
neznámy | 13.9.2017 12:06
Antický boh vojny, grécky Ares, rímsky Mars. Symbol jangovej energie. V astrologii platí, že pluto je vyššou oktávou marsu, aj preto má spojenie pluta a marsu v aspekte takú akoby znásobenú martickú silu.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 12:44
Ano. Je zaujímavé sledovať alchýmiu vzťahov. Ako sa jednotlivé vlastnosti partnerov vo vzťahu alchymicky premieňajú, ako zasahujú vlastnosti jedného partnera toho druhého a ako sa v tom druhom variujú, premieňajú. Ako vznikajú nové vlastnosti, vlastnosti páru.

Mám kamarátku, ktorej pluto kvadrátuje manželove osobné planéty a svetlá. Teoreticky, podľa pravidiel výkladu synastrie, by mala manžela manipulovat, ovládať. Má však pocit, že ona je tá, ktorá je vo vzťahu manipulovaná... A naozaj to tak aj môže pôsobiť.
Kde je pravda? Zlyháva tu astrologia? Alebo je niečo iné skryté pod povrchom?

Nechcem sa teraz zamotávať do starej známej tézy, že sa vo vzťahoch istým spôsobom manipulujeme všetci. Niekedy sa deje aj to, čo popísali freudiáni či jungiáni, že prenášame, vrháme svoje tiene na iných. Napríklad človek s aureolou svätca má za manželku fúriu. Otázkou je, koľko z manželkinej fúriovitosti patrí manželovi?
neznámy
neznámy | 13.9.2017 14:31
Manipulácia nie je jediný možný prejav ak pluto niekoho kvadrátuje niekomu osobné planéty a svetlá. Môže to byť aj tak, že tá žena pôsobí na jeho nevedomie oveľa viac ako ktokoľvek iný a vyťahuje jeho vlastné tiene. Pluto je v tomto tak podobný lilith.
Možno tam nejde o žiadne mocenské skryté boje, ale o regeneráciu a transformáciu na hlbokej úrovni. Aj taká môže byť podoba plutonických synastrií.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 14:56
A co podle tebe rozhoduje o tom jestli taková podoba je, anebo není?
neznámy
neznámy | 13.9.2017 15:07
Účel vzťahu. Ak vznikne vzťah, tak tí dvaja sú si vzájomne nástrojmi. To čo človek nedokáže nažiť sám, nažije cez vzťah. Vzťah ako predĺžená ruka sebarozvoja. :-)
Ja to beriem tak, že tam kde funguje pluto, tam funguje odkrývanie na najhlbších úrovniach a možnosti toho ako sa to deje, sú veľmi pestré, ale vždy ide o jeden a ten istý princíp. Dostať čosi v zrýchlenom intenzívnom pohybe na povrch. Čo by sa bez pluta dialo omnoho omnoho dlhšie.
Asi to znie divne, tento môj popis, ale ja to takto nejako chápem.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 15:55
Nejspíše ano.
Zajímavá je rovněž skutečnost, že astro-konfigurace nelze vykládat konstantně.
Například stejné věci které dva k sobě vzájemně přitahují, stávají se časem naopak předmětem alergické reakce.
Přitom můžeme mluvit stále o jednom a tomtéž aspektu.
A přitom aspekt se za tu dobu nijak nezměnil.
Můžeme to dále rozvádět(svádět) na tranzity ale tím věc spolehlivě nevysvětlíme.
Myslím si že když člověk řekne..s tím a tím aspektem mám špatné zkušenosti, pak to může znamenat to, že prozatím sám neprošel transformační zkušeností tohoto aspektu.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 15:57
Ano, v tom vzťahu je hlbka. A láska. A skúšky.

Myslím, že pluto v synastrii môže symbolizovať aj silné puto. Nie moc, ale puto.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 15:58
pluto je puto :)
neznámy
neznámy | 13.9.2017 16:00
hej:)
neznámy
neznámy | 13.9.2017 16:22
Aj ja to tak chápem. Súhlasím. -YES-
neznámy
neznámy » martinbd | 14.9.2017 11:25
Ještě písni prosím, jak pohlížíš na Puto v kvadratuře s Plutem ve vztahu, např. rodičovském či prarodičovském...?


K Plutu v opozici k Marsu - má-li osoba Mars v I. a Pluto v VII.domě a stejná generace neustále vytváří opozici svým Plutem k Marsu, tak co s tím?
neznámy
neznámy | 14.9.2017 12:55
jellikož Mars představuje v horoskopec mužů i žen archetyp Animus (Mužství) budou Plutonské vazby hluboké, dramatické, drastické atd
Jde o to do jaké míry má dotyčný aspoň čáístečně integrovaného Animuse - Marse. O tom svědčí zaujatost archetypovými obrazy.
Mars se může projevovat ve dvou liniích jako Áres a jako Hefaistos (ostatně byli to bratři) Jde o to zjistit na čem a jak ujíždíme, jaké projekce jsou ve hře:

různé skupiny obrazů:
Tarzan, Svalovec (Juraj Višný v Kdo chce zabít Jesii) čistě animální síly
černý myslivec (skvělý Petr Čepek v Babičce), putující řemeslník - dráteník, tovaryš, krajánek

Knulp Hermanna Hesse-ho, i když tady můžeme najít i prvky Merkura, Jupitera

běžný mužský

rytíř x loupeživý rytíř, mistr svého oboru ať v dobrém či špatném

bůh Ares, Hefaistos, Ježíš Kristus
neznámy
neznámy | 14.9.2017 14:06
z čeho je to výcuc?
kristus mi tam moc nezapadá
Stránka:
< 2 3 4 5 6 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...