mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Astrológia a horoskopy - 

Partnerské horoskopy 2: problematické aspekty

martinbd
martinbd | 12.9.2017 19:26
a ako dlho ste to spolu vydržali?
neznámy
neznámy » martinbd | 12.9.2017 21:33
Napis mi prosim o tej konjunkcii pluto - mars v synastrii viac. O co tam ide...?
martinbd
martinbd | 12.9.2017 21:46
Tak ten s Plutom sa snaží ovládať, manipulovať toho s Marsom, jeho vôľu, závisí aj od toho, akú úlohu má ten Mars v horoskope toho človeka, u mňa je to vládca 1. domu, takže ak má niekto na ňom Pluto u mňa, tak sa snaží ovládnuť mňa. To Pluto zasa pôsobí na toho s Marsom, že ho vytáča do nepríčetnosti, lebo Pluto je o extrémoch. Ja mám túto konjukciu s bratom a jediný spôsob, ako spolu dokážeme vychádzať je, že sa nestretávame.
neznámy
neznámy » martinbd | 12.9.2017 22:07
Ono je vždy dobré mít na paměti nejen "co", ale i kde působí.
Původně jsem nevěřila, že by se něco skutečně nedalo zvládnout. Ale prostě nejde. Lepší jít si vzájemně z cesty.
Dokud měl pocit, že poslouchám, bylo vše OK. Vlastně okoušíme různé polohy Pluta: manipulace, kontrola, zánik (dočasné odloučení) po znovuzrození. Vztah pro mě obohacující, ale požírající duši. Zničil vše, na čem mi záleželo. Cokoli udělám, je špatně. Má plán, který mi neprozradí, ale běda, když jej neplním.
Je to jediný člověk v mém životě, se kterým se dohaduji. U jiných energií neplýtvám, ale u něj bojuju. Když se objeví, mám explozivní pocit radosti, aby mi rychle připomněl, že bych mu nejradši dala pár facek. Nevídáme se, ale přesto mě pronásleduje. Tichý stín. Někdy doufám, že se přesměruje jinam, ale vždy, když je dlouho pryč, skoro zapomenut, zase se vrátí.
Nebyla jsem lepší. Chtěla jsem mu (svým konáním) pomoc, ale ignorovala jsem, co mi říká, co potřebuje. "Vím líp." Věta nás obou. Je zajímavé, že je přesvědčený o mé nenávisti k němu. Necítím to tak. Mám ho ráda, ale prostě - je mi lépe, když není.
neznámy
neznámy » martinbd | 12.9.2017 22:13
...veru to s tym vytacanim do nepricetnosti veru pozorujem aj ja:)...zazila som uz v synastriach oboje....dakujem:)
neznámy
neznámy | 12.9.2017 22:42
Toto co pises je uzasny postreh a dokaz ako astro funguje...je tam ten aspekt a prejavuje sa tak ako ma...co mate zvladnut sice neviem...ale takisto je zaujimave na tom ako s vacsinou ludi nemas problem, ze?...niekedy je naozaj lepsie ist si i z cesty, ale ako by to bolo len jednostranne. Ja osobne s tym problem nemam ...odist, ale ten druhy ako keby ma potreboval ako potravu.
neznámy
neznámy | 12.9.2017 22:42
....nezabúdaj na moc a BEZMOC.-NOSMILE-
neznámy
neznámy | 12.9.2017 22:44
Vždy sú v tom vzťahu dvaja, a nie náhodou.;)
neznámy
neznámy | 12.9.2017 22:50
Poznám človeka s opozíciou pluto- merkúr. Zdatný manipulátor.
Ten plutonický merkúr má v tesnej konjunkcii s mojím marsom. Tým pádom jeho pluto opozícia môj mars. Celkom sranda. Keby sme boli vo vzťahu, možno by sme sa aj povraždili. :D Aj ked zvyšok synastrie je ukážkovo skvelý.
neznámy
neznámy » martinbd | 12.9.2017 23:26
No, to je vážně mizerný aspekt.
Mám v rodině. Její Pluto v konjunkci s mým Marsem, můj Pluto v kvadrátu na jejího Marse. A k tomu kvadráty Saturnů a další kvadráty. Je to strašné spolužití, opravdu nejlépe se nevidět. Vzhledem k dalším okolnostem to nechci, tak jsem svýho Marse pokrotila, se svým Plutem(v této interakci) si už dnes také rozumím a "držím ho". Ale není to nic platné. Je to ubíjející, vyčerpávající, otravné. Mluvit o vztahu nechce, chce se jenom vyřvat, mám pocit, že mne chce vidět na kolenou, v posteli, nejlíp polomrtvou. :D
neznámy
neznámy | 12.9.2017 23:39
Ještě mám v téhle synastrii kvadrát její Slunce /můj Uran. Vnímá mě jako blázna, a rozčiluju ji. Zařadila mě do škatulky "ty tvoje psychohrátky".
Zajímavé je, že mám stejný aspekt se svým přítelem, tam já mám Slunce v kvadrátu na jeho Uran. Mám pocit, že je velice, velice svůj a někdy mám tendenci ho "usměrňovat", ale zase mě ten jeho Uran baví, to mnohem víc.:)
neznámy
neznámy | 13.9.2017 01:23
Aspekty nejsou mizerné nebo výtečné.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 01:25
To vytáčení do nepříčetnosti může souviset s něčím jiným.:)
neznámy
neznámy | 13.9.2017 01:29
Možná ten člověk je jen v něčem geniální. Nepochopený. Sděluje něco co nabourává tradiční způsoby myšlení. Myslím si že manipulátora z člověka konstelace nedělá.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 09:13
Je to "zkratka" v diskuzi.
Samozřejmě, že aspekty samy o sobě nejsou ani mizerné ani výtečné, řekněme tedy, že jsou hladké nebo napěťové - s tím, že ani hladké ani napěťové nemusí být špatné či dobré. (Navíc pro sichr připojuji, že žádné aspekty v synastrii vztah nevytvoří ani nezničí, jasně - proto k synastriím přistupuju o p a t r n ě).
Napětí jde přeměnit v energii, pohodu pro někoho může být pekelná nuda;).

Ale některé aspekty jak v radixu, tak v synastrii jsou rozhodně obtížnější ke zvládání. Obraz fungování interakce Pluta s Marsem perfektně popsala Kadishtu. Když se zabýváš astro, a jde ti o zachování vztahu, kde je hafo podobných aspektů, můžeš na sobě přece jenom makat. Já aspoň si o sobě neskromně myslím, že jsem se snažila "vrozené" tendence k manipulaci zkrotit, resp. přeměnit. Ale že je Pluto o moci i bezmoci, někdy to prostě nejde ukočírovat. Nemám Plutona (!) ve svých rukou. Mohu se snažit, ale lepší by bylo, kdyby se snažil i ten druhý.... -( Pokud jde o Marse a jeho působení - to by bylo na knížku, ne? Jak využít marsovskou energii, jak ji krotit... jak vědět, že jí podlehneš a přijmeš to... )-PUH-
neznámy
neznámy | 13.9.2017 09:54
Celkom slušný zásah.-PUH-
Uhol pohľadu.

Samozrejme, že tu hovoríme o aspektoch vytrhnutých z kontextu, je však pravda, že aspekt merkúr- pluto je o manipulácii v komunikácii. Pluto- mars, to je už vojna.-YES-
neznámy
neznámy | 13.9.2017 10:41
To je subjektivní zkušenost.
Vysoce podmíněná mnohými jinými zřeteli.
Mars ve štíru spoluvládne není tam konflikt.
Pokud mluvíme o kvadrátech může jít například o geniálního stratéga.
Zda se aspekty projeví tak či onak je spíše záležitostí jiných okolností než těch vycházejících ze zodiaku. Nemá li astrologie vést jen k potvrzujícím závěrům toho co chceme slyšet, je nutné překročit osobní měřítko. Budou li se spojovat osobní zkušenosti s tím či oním aspektem, budou se spojovat stále jen osobní (subjektivní) náhledy na situaci. To pak vede k paušalizaci subjektivních náhledů postrádajících skutečný návod (plán) cesty pro takto zbloudilé.
Vede to pak k nesprávným přesvědčením a zobecňování že například "takovýto aspekt znamená zlo". V těchto bludných kruzích nenabízejících skutečná řešení se dnes nachází většina astrologů.
Exteriorisace vnitřních komplexů bez následného začlenění do celostního systému člověk-duše-psyché nenabízí žádná řešení ani ve změně náhledu na situaci, ani nemají transformační efekt. Čest jinak pracujícím výjimkám.
Óm
neznámy
neznámy » martinbd | 13.9.2017 10:43
Mars konjunkcia pluto... s týmto aspektom mám bohaté skúsenosti.
Mladšiemu synovi sedí moje pluto na marse a je to iný vzťah ako so starším synom.
Mám potrebu mať ho "pod kontrolou" omnoho viac ako staršieho syna. Manipulovať takú svojskú bytosť ako je on ale nejde a nikdy nešlo. Ja môžem kľudne napísať, že nejaké rodičovské snahy o výchovu boli vždy márne, on sa vychoval sám. :-D
Takže v podstate to bolo z mojej strany o bezmoci. :-)
Túto konjunkciu ale opačne mám z celou generáciou terajších tridsiatnikov.
Zažila som synastrickú konjunkciu mars-pluto, opozíciu venuša-pluto a okrem toho samé neptúnske aspekty. V tom manipulácia nebola, aspoň nie tak zretelná, aby som ju rozpoznala. Ale hĺbka, duševná spriaznenosť, pocit výnimočnosti a pocit bezmoci boli a sú prítomné.
Ale napríklad v práci mám kolegu, s ktorým mám exaktnú, skutočne tesnú konjunkciu môj mars jeho pluto a jeho pluto v opozícii na moju venušu a nikdy medzi nami nič neiskrilo. Ani príťažlivosť ani odpor, žiadne extrémy, nič. :-)
Ja som presvedčená, že je Niečo, čo je nad synastriou a to Niečo je omnoho významnejšie a dôležitejšie než samotné kombinácie aspektov.
neznámy
neznámy | 13.9.2017 10:44
Nemyslím si, že perfektně. Prostě to jen mnoho let pozoruji/prožívám. Jeden prvek z mnoha. Ale díky tvému příspěvku mě udeřil do očí MARS :D
V rámci času se rozepíšu a doplním. -FLOWER-
neznámy
neznámy | 13.9.2017 10:49
Jinak řečeno.. jedna věc je popis toho co prožíváš.
A zcela jiná věc je zjistit holistické spojitosti tohoto prožitku.
Sebe sama včlenit do celku, nikoli vyčlenit do jednoho aspektu.
Jinak mluvíme jen o našich oudech. :)
Stránka:
< 1 2 3 4 5 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...