mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Astrológia a horoskopy - 

Neptun v trigone s Venusou

neznámy
neznámy | 3.8.2014 13:16
Mate niekto skusenost s touto konstelaciou? Lebo ja jej vobec neviem prist na chut...
Dogi
Dogi | 3.8.2014 14:10
Mala som tento tranzit cca pred 13 rokmi. Neptún tranzitoval 7.dom a vytvoril trigón do 11.domu na Venušu. Okrem toho, že som v tom čase získala do vlastníctva svoj prvý maličký byt si na nič významné nespomínam. Venuša je aj o peniazoch a 7.dom aj o zmluvných vzťahoch, tak možno sa to vybilo týmto pre mňa významným momentom, pričom ten proces (výstavba a prevod bytu) trval niekoľko rokov a jednoduché to zo začiatku vôbec nebolo. Tým bytíkom som si vtedy splnila jeden veľký sen, pekne som si ho zariadila a naozaj sa mi vydaril :-). Nič významné v láske neprebehlo. Drobnosti si z toho obdobia už nepamätám :-).
joulutahti
joulutahti | 3.8.2014 16:54
-BYE- /(SKOR HI :D)...vitaj v klube, mne tato konstelacia strpcuje zivot uz vyse roka a este dlho bude, mam ju mat opat od konca augusta do februara -WINKIE-...a u mna je to presne ako sa pise v tej charakteristike ohladom tej platonickej lasky -WALL-...uz sa neviem dockat, kedy z nej vytriezvem, asi fakt az o rok...vtedy by malo zist z oci , zist z mysle...aj ked osoba mi az tak velmi na ociach nie je...a samozrejme o tom nevie :DDD ani nebude...ale je to hrozne...toto treba len prezit -ROLL-

na margo toho vykladu od Dogi: ked sa tak vyznas- ja napr. vôbec nerozumiem tomu prepajaniu tranzitov s radixom...mam brat do uvahy, v akom znamenim mam svoj nativny neptun aj v akom dome je.....a nasledne v akom dome mi tranzituje a potom si vsimat tu venusu , ze v akom dome ju mam normalne , v akom tranzituje a nejak to dokopy spojit?? ...co by mohlo znamenat, ak mam neptun v kozorozcovi, v 2.dome normalne ,teraz mi tranzituje cez 3.dom, a venusu mam v rakovi v 8.dome a teraz tranzituje cez 8.dom

??hm....
neznámy
neznámy » joulutahti | 3.8.2014 17:09
Aj ja mam tu konstelaciu vyse roka... A teraz mi nanovo zacala a bude trvat do konca oktobra...:) Neptun mi tranzituje 2. domom a tvori mi trigon na nativnu Venusu v 10. dome...

Nech sa snazim akokolvek pochopit, ze co by to mohlo v mojom pripade znamenat, tak aj tak neviem na nic normalne prist... -PUH-
neznámy
neznámy » Dogi | 3.8.2014 17:13
To mas pravdu, ze ta Venusa je aj o peniazoch... Ked tak rozmyslam, tak aj my sme predali behom tohto tranzitu jednu nehnutelnost a dva baraky sa rekonstruovali... Lenze co sa mna tyka, tak ja som z toho radost nemala. Mne to bolo doslovne jedno... Tak zasa som na zaciatku a mozem rozmyslat nad niecim inym...
neznámy
neznámy » joulutahti | 3.8.2014 17:54
Tak nativ (osobny horoskop) tam mas veci uz nacrtnute a nemenne... To si dobre napisala, ze sa ma brat do uvahy aj nativ a potom pozerat na momentalne tranzity... Co sa tranzitov tyka, tak pozeras sa na tranzitujucu planetu (v totmto pripade Neptun ) a na planetu ktoru mas v native (v tomto pripade Venusa)... Aky tvoria mezdi sebou astpekt...
Tranzitujuci Neptun 3. domom v trigone na nativnu Venusu v 8. dome... No to by sa tiez mohlo tykat penazi... Napr. penazi od niekoho, mozno (dedictvo)... Mozna nejaka velka (hlboka) laska, ktoru stretnes na kratkych cestach alebo v blizkom okoli ci bohaty partner...
No neviem, na to by mohol odpovedat Rudi...
martinbd
martinbd » joulutahti | 3.8.2014 22:44
Ak máš v natálnom Neptún v 2. dome, tak všetky tranzity Neptúna by sa mali mimo iné týkať aj financií. Ak máš v natálnom Venušu v 8. dome, tak trazity na Venušu v tvojom horoskope by sa mali týka mimo iné aj spoločných financií (a ostatných záležitostí 8. domu). Tranzitujúca Venuša nie je podstatná. Takže tvoje osobné financie sa týmto tranzitom prepájajú s financiami spoločnými, čo môže znamenať nejaký finančný zisk, dedičstvo, peniaze od štátu, ale v zmysle daných kvalít planét. Ináč sekundárne je dobre brať do úvahy aj čoho je Neptún v radixe vládcom, teda kde sa nachádza znamenie Rýb, podobne čoho je Venuša vládcom, teda kde sa nachádza znamenie Váh a Býka v tvojom horoskope. Ale pre posúdenie tranzitu je dobré brať do úvahy radix, teda aké má možnosti, v tomto prípade, čo sa týka financií a tiež treba brať do úvahy tranzity všetkých vonkajších planét, lebo niečo môže naznačovať zisk a niečo stratu (hrubo povedané) a tiež je dobré brať do úvahy aj direkcie a nejako to celé dať dokopy a to je to najťažšie, nestratiť sa v tom a získať podstatnú informáciu.
joulutahti
joulutahti » martinbd | 4.8.2014 11:25
vdaka za vysvetlenie.


ako tak spatne pozeram, tak to s tymi peniazmi(ale bohuzial to nebolo nic extra -PUH- -CRY-) som uz asi aj prezila a to som mala dokonca aj tranzit Jupitera 8.domom,ktory skoncil len nedavno (aj v native ho mam v 8.), takze asi aj vsetko dokopy...

a ten neptun, teda ryby mam v 4.dome (to by sedelo- peniaze som ziskala zo zdrojov rodinného prislusnika...)

venusu mam vladcu 6.aj 7.domu- to mam brat tak,ze este bude sanca/alebo uz bola, ze peniaze ziskam konecne aj vlastnou 'pracou' - napr. vzhladom na ten 6.dom? (ked tak rozmyslam,tak asi sa tak uz aj stalo...ale zas nic svetoborne -ROFL- )...skoda, ze konstelacie sa najlepsie vysvetlia, ked uz udalosti prebehli, hm -NOSMILE-
neznámy
neznámy | 4.8.2014 14:29
Mám víc jak 2 a půl roku kvádr od Neptuna z 1. domku do 10. na Venuši ve Střelci a ještě víc jak dobrý 2 roky si tak pobude. Je možný si v tomhle oparu iluzí dát nějak rozumně do pořádku partnerské vztahy? A vůbec sebe sama, s Neptunem v 1. domě?
neznámy
neznámy | 4.8.2014 15:42
Ja mam v native tiez Neptun v 1. dome a Venusu v 10. dome... K tomu mam Venusu v Skorpionovi v konjunkcii s Plutom v Skorpionovi... -NOOO-

Vsak si Kozorozec a ten sa s naivitou a iluziami velmi nekamarati... Pokial nemas v horoskope viac "veci", ktore by mohli naznacovat "lietanie v oblakoch", tak si myslim, ze tento kvadrat hravo ukocirujes bez vaznejsich "nasledkov" ... -FLOWER-
martinbd
martinbd » joulutahti | 4.8.2014 17:39
Nemáš náhodou Kozorožca v 2. dome v radixe? To by mu vládol Saturn.
Ináč 8. dom sú aj rodinné financie, sú to financie, ktoré človek zdieľa z niekým iným, poznám zopár prípadov pri takýchto tranzitoch, že peniaze prišli od rodiny.
Ináč, ťažko mi je takto usudzovať, keď nevidím celý horoskop, som vizuálny typ.
Ale ak ide o 6. dom, tak sa to môže týkať nie len práce, povinností, ale aj zdravia a ak vládne Venuša 7. domu, tak by som očakával aj možnosť vzťahu, alebo aspoň nejaké zaľúbenie, ale to by zasa bolo potrebné preskúmať celý radix a ostatné pohyblivé prvky. Tuším to bude teraz posledná otočka Neptúna na tvoju Venušu.
joulutahti
joulutahti » martinbd | 4.8.2014 18:30
hej mam, len ja to volam nejako opacne, ze mam Saturn v kozorozcovi v 2.dome
martinbd
martinbd » joulutahti | 4.8.2014 18:49
Tak potom je to jasné, Saturn je princíp obmedzenia a je v dome financií. Takže toto je potrebné brať vždy do úvahy. Aj keď to neznamená, že budeš mať do konca života finančné prekážky, videl som práveže Saturna v 2. dome u milionárov (keď mali presný čas narodenia), každopádne, tam kde je Saturn, tam človek hľadá istotu, prípadne šetrí, je zásadový v otázkach financií, možno aj tento prístup niekomu potom prinesie zisk, cez prekážky a nehovoriac o tom, že Saturn v Kozorožcovi je doma a teda je silný.
joulutahti
joulutahti » martinbd | 4.8.2014 19:05
...cize treba brat ohlad nielen na tranzitne planéty, ale ak sa v danom dome nachadza ESTE nejaka dalsia planeta, tak aj na tu? to uz je potom dobry gulas -BIGEYE-...v 2.dome mam inak aj uran (v kozorozcovi ),takze je to tam nabite a o zabavu postarane ...:D:D
martinbd
martinbd » joulutahti | 4.8.2014 19:16
No áno, stále vychádzaš z radixu, tranzity a direkcie to len rozohrávajú v čase, napríklad v mojom horoskope je Slnko v trigone na Jupiter, dočítaš sa že sláva, úspech, dobré zdravie a neviem čo, ale Slnko je v 4. dome a Jupiter v tretej tretine 7. domu, 4. dom je posledná tretina života a tretia tretina domu je tretia tretina života, takže darmo bude mať pekný tranzit, musím vychádzať z radixu, a teda v radixe mám úspech ku koncu života a už vidím, že sa tam direkčne blíži Jupiter do trignou na Slnko, takže tak za 17 rokov by sa to mohlo rozohrať.
Ak tam máš Urána, tak to bude asi silná túžba po finančnej nezávislosti a ten Neptún ti tam môže dať nejaké sny o veľkom bohatstve :), ale treba dať pozor na podvody, alebo že by si získavala financie nezákonne a hlavne ak budeš mať v horoskope nejaký disharmonický tranzit od Neptúna, alebo na Neptún.
martinbd
martinbd » martinbd | 4.8.2014 19:20
hmm, to s tým Jupiterom nebol názorný príklad,
ale napríklad, ak má niekto v 7. dome len Venušu, tak možno pri peknom tranzite aj Jupitera očakávať vzťah - otázka je ale jeho dĺžka trvania,
ak tam má ale niekto len Saturna, tak ten si počká na tutovku, pretože v partnerstve hľadá istotu, takže nebude skúšať, a aj keď bude mať šancu, radšej sa obmedzí a počká na princa/princeznú, alebo zostane sám/sama
joulutahti
joulutahti » martinbd | 4.8.2014 19:41
ten neptun bude asi potom ( u mna) neskodny, co sa tyka tych iluzii o bohatstve a moznom podivnom sposobe ich ziskania, lebo mam (nastastie) v radixe kopu takých konstelacii, ktore to skor vylucuju ...

ta tuzba po nezavislosti (uran) ale plati...len paradox a sranda je, ze v radixe mam zvyrazneny prave ten 8. dom /cize vsetko spolocneho povodu/ a mam tam Jupitera, venusu, aj slnko (ale to uz na rozhrani s 9.)...a ako som sa nedavno dozvedela, tak mam aj planetarnu konfiguraciu drak s hlavou prave na tej venusi....a nie som velmi nadsena tym,ze sa to stale vyklada len z hladiska financii...neda sa to aj nejako inak vylozit? myslim teraz skor tu planet.konfiguraciu- ze ci musi ist len o financie(lebo ze to moze byt aj iny druh energii ludi a ich spravovanie)- no tak ja by som bola najradsej, keby sa to tykalo ich zdravia.....a uzdravovania -CONFUSED- lebo na najdise je k charakteristike 8.domu aj cosi taketo...

A este ak sa mozem opytat (ked uz mas taku trpezlivost :D)- od budúceho roku sa mi parkrat vyskytne pluto sextil pluto - a normalne v radixe mam pluto v skorpionovi a v krasnom 12.dome...(a ascendent mam tiez v skorpionovi, cize to pluto je vladcom 1.domu...?...tak si to nejako neviem vylozit konkretnejsie....vdaka-FLOWER-
martinbd
martinbd » joulutahti | 4.8.2014 20:18
Slnko, Jupiter, Venuša v 8. dome? Nie si náhodou z bohatej rodiny?
Tak ôsmy dom nie je len o financiách, je to hlavne dom smrti, v Keferovi sa možeš dočítať, ako zomrieš :), ináč toto ma nikdy nejaké zvlášť nezaujímalo. Ale spája sa aj s tajnými vecami, tajnými vedami, záujem o mystiku a tak ... Poznám jedného človeka, ktorý má silný 8. dom a pracuje v starobinci, tam čelí smrti dosť často ...
áno, Pluto vládne aj 1. domu, ten tranzit teda môže znamenať aj radikálnu zmenu v smerovaní, prerod osobnosti.
Tak zdravia alebo skôr chorôb sa týka skôr 6. dom, 8. dom sú zasa choroby ktoré môžu spôsobiť smrť, 1. dom sa týka zdravia, vitality, fyzického tela.
joulutahti
joulutahti » martinbd | 4.8.2014 20:49
nie ,nie som :D ale to obsadenie sa teda pokombinovalo -ROFL-
beriem to tak,ze to slnko je tam mozno uz slabsie, staci ,ze si o 5 minut posuniem cas narodenia a uz je v 9.

- ohladom toho cloveka, co pracuje v starobinci a celi smrti- neda sa to nejako podobne vylozit aj pre profesiu lekar? ...(ja to tu nechcem nejako verejne vypisovat, ale ak sa nestane nieco nepredvidatelne...co dufam,ze nie, tak o rok promujem na lek.fakulte...takze by som sa tymto smerom chcela uberat...nuz dufam,ze neskoncim niekde na onkologii -NOOO-) ...v radixe nemam ohladom profesie nic take naznacene, skor ine typy profesie tam su ...tak si to chcem nejako napasovat...;)
neznámy
neznámy » joulutahti | 5.8.2014 00:15
najlepsie je v astrologii poznat klucove slova pre urcite planety, domy, znamenia, aby sa tak preslo nedorozumeniam...
napriklad pre 8.dom su klucove slova: intenzivne emocie, silne vazby, zdielanie (ak clovek nieco s niekym zdiela, tak tym padom pri krize vznikaju aj tie intenzivne emocie), prerod (prerod sa casto uskutocnuje, ak nieco zomrie, ci zanikne...), smrt, regeneracia, spolocne hodnoty (teda aj spolocne financie), sex (zdielanie nasich tiel...), hlbsie vztahy, kriza (aby sme zazili ten prerod)...a ako by si charaktetizovala prave medicinu???? napriklad aubierova v encyklopedii astrologie hovori o medicine ako o "boji proti smrti"...a priraduje k nej skorpika, 8.dom a mars/pluto....samozrejme, ze zalezi na zamerani....ine konstelacie bude mat zubar a ine psychiater, ci chirurg...
taktiez v medicine ide o regeneraciu (uzdravenie), krizy (casto kriza psychiky ktora sa premieta do tela), silne vazby (pacient je casto fixovany na doktora a doktor je zas zodpovedny za pacientov zivot...tiez musi dodrziavat lekarske tajomstvo...)...atd atd...
preto sa s 8.domom spajaju jak povolanie ako pracovni s danami, pojistovak, ekonom, ale aj v medicine, ci pohrebnej sluzbe, ci v erotickom salone:)
vzdy zalezi na clovekovi ako danu oblast spracuje...
teda ak mas stelium v 8.dome a navyse ascendent v skorpikovi a pluta v 1.dome, tak to kludne moze znamenat aj tu medicinu...astrologicky si to vobec neprotireci, skor naopak....
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...