mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Lilith v aspektoch

dr. Faustroll » Johanna | 20.9.2018 11:23
zajímalo by mne co stojí za tímto enormním zájmem o Lilith
něco podobného jsme zažili po objevení Cheirona v roce 1977
dnes už po Cheironovi téměř pes neštěkne
Johanna » dr. Faustroll | 20.9.2018 12:11
Veď práve :) niektorí astrológovia jej pripisujú veľkú úlohu vo výkladoch a ja ozaj neviem čo mi robí :) mám ju v 5 .d .. mám síce len jedno dieťa ,ale MÁM :)

Syn má tesnú konjunkciu Lilith a Lunou vo 4 done a to ma zaujíma :)

Myslite , že až takú veľkú rolu v horoskope nehrá ?
dr. Faustroll » Johanna | 20.9.2018 12:30
rozhodně bych byl vůči interpretacím nezískaným empirickým studiem rozmanitých příkladů zejména osobností zdrženlivý. To co dělá pan Franče je pozoruhodné, ale obávám se, že je v tom experimentování z velké míry přání otcem myšlenky, což je ostatně jev obecný vyskytující se v experimentech dokonce i tvrdých přírodních věd natoš v psychologii, psychoterapii a duchařině
púpavka » dr. Faustroll | 20.9.2018 16:51
Neviem, ale mne Lilith príde aj ked čisto intuítivne silne napojená na človeka. Nemám rada niektorých autorov ktorí ju dobre že neznesú pod zem alebo naopak velebia do neba, pre mňa je to jednoducho Luna ktorá nás vždy ukáže inak akoby sme si priali alebo chceli zachovať dekorum.
dr. Faustroll » púpavka | 20.9.2018 17:14
intuitivní napojení na význam má každý symbol, neboť 98% naší mentální aktivity je nevědomá a potíž dělá právě to převedení z nevědomého do vědomého, které se děje při interpretaci. Astrologové by se měli vzdělat nejen v astronomii, ale zejména v semiologii vědě o znacích a symbolech
púpavka » dr. Faustroll | 20.9.2018 17:47
No tak semiologiu som si musela vygoogliť lebo som nevedela čo je.
No ja ako človek od malička fungujúci na intuícií a sto krát presvedčená že som sa mala riadiť svojou intuiciou - proste verím tomu viac ako je niekde napísané na papieri aj ked sa celý život veľmi rada dovzdelávam.
každý môže napísať či povedať iba to čo sám vie a je to pre neho pravda, lenže pravda taká veľká zrejme neexistuje a veľa krát pravdu musíme poopraviť.

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

PODNOŽNÍK (NADIR) - je bod horoskopu nazývaný tiež Hlbina neba (skratka IC). Nachádza sa oproti zenitu (MC), čiže kulminujúcemu miestu horoskopu. Immum coeli zodpovedá nadiru –... viac »

EKLIPTIKA - je názov zdanlivej dráhy, ktorú opíše Slnko okolo Zeme za jeden rok a pritom postupne prejde všetkými dvanástimi znameniami zverokruhu. Keďže astrológia je založená... viac »

KEFER JAN - bol český archeológ , knihovník a redaktor okultného časopisu Logos, ktorý sa venoval mágii a astrológii. Napísal jednu z najlepších predvojnových učebníc tradičnej... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...