mesiac
meno: heslo:

Astrológia a horoskopy - 

ktory kvadrant je váš ?

ballin | 9.2.2013 16:12
Osy Ascendent - Descendent a Medium Coeli - Imum Coeli tvoří v horoskopu čtyři základní kvadranty. Tyto kvadranty se rovněž číslují od Ascendentu proti směru hodinových ručiček.
- První kvadrant ukazuje na fyzické tělo. Říkáme mu také "fyzický kvadrant". Ego.
- Druhý kvadrant je "emocionální" a vypovídá o tom, jaké budou naše emoce, poměrně do velikých detailů.
- Třetí kvadrant je duchovním kvadrantem a vypovídá o způsobu, jakým v sobě budeme objevovat kosmického ducha, jak budeme v sobě vyvíjet duchovno. Alterego.
- Čtvrtý kvadrant se nazývá "persona" a někteří psychologové ho také nazývají kvadrantem "nadjá", neboli superego. Popisuje, jakým způsobem se zařazujeme do řádu světa a jakým způsobem jsme schopni se z něho vymanit.
zdroj:oranzovestranky.cz

Ja mam Alteregový :)
neznámy » ballin | 10.2.2013 15:08
Já mám 6 planet (Merkur, Pluto, Slunce, Saturn, Uran a Jupiter) ve 4.kvadrantu - takže "nadjá". Podle mě je to takový kvadrant svobody, nevím, možná více orientace ven než vně. Což podporuje Luna v Blížencích na hrotě 7d. Myslím, že v budoucnu ještě bude hrát tenhle kvadrant velkou roli.
Nevím jestli chceš vědět jen jaký kvadrant komu vládne anebo máš ještě nějakou konkrétní otázku. Kdyžtak ji napiš a pokusím se odpovědět detailněji pokud budu vědět jak a co odpovědět.
neznámy » ballin | 10.2.2013 15:20
U mne to je také 4. kvadrant, kde mám slunce (12), merkur, venuši (na MC), jupiter, uran, neptun,...
sokrates25 » ballin | 10.2.2013 19:06
astrológovia si v tomto smere nejak odporujú.. jedni vravia, že tretí je duchovný, druhí, že štvrtý. no ja by som povedal, že ani jeden nie je úplne duchovný. podľa mňa je problém v tom, že zverokruh treba najprv rozdeliť na tretiny a až potomm na štvrtiny, pretože v tretinách je ďaleko jasnejšie o čom je ktorá časť. ja to vidím tak, že kruh sa delí na tri základné úrovne, ale len na symbolickej rovine, nie na skutočnej hierarchickej. duchovné stupne vývoja sú symbolicky naznačené v kruhu.

Rozdelenie na tretiny
Zverokruh rozdelený na tretiny predstavuje zase nie absolútne, ale relatívne, alebo symbolicky živočíšnu, ľudskú a božskú rovinu. Vodné znamenia predstavujú akoby prechod z jednej úrovne do nasledujúcej. Znamenia od Barana po Raka, prvý až štvrtý dom predstavujú živočíšnu ríšu a Rak so svojim lunárnym princípom predstavuje prechod zo živočíšnej ríše do ľudskej roviny. Živočíšna časť je charakteristická inštinktívnym chovaním. Lunárny princíp je prechodom zo živočíšnej ríše prostredníctvom citov ako základ ľudského vedomia do ľudskej roviny. Živočíšna ríša začína baraním vládcom Marsom, ktorí je agresívny, útočný a čisto inštinktívny. Ľudská rovina začína Slnkom, ktoré je charakteristické schopnosťou uvedomovania. Znamenia a domy od tohto bodu charakterizujú uvedomelejšie chovanie individuality. V škorpiónovi a ôsmom dome sa ľudské kvality posledný krát stretávajú so zbytkami živočíšnych, ktoré boli hlboko potlačené. Tu musia vyjsť na povrch a pretaviť sa aby sa úplne očistili. Tento kritický stupeň uvedomenia existuje aj na úrovni čakier, kde sa v manipura čakre pália živočíšne kvality spodných dvoch čakier aby sa mohlo vedomie očistiť a vstúpiť do chrámu srdca so svojimi božskými kvalitami. manipura čakra je ohnivého živlu a jej funkcia je v tomto smere podobná škorpiónovi a ôsmemu domu, ktorý je síce vodný, ale zo všetkých vodných znamení najohnivejší. Po tomto znamení nasleduje znamenie strelca, alebo Jupiter, ktorý je tretí ohnivý živel v horoskope a jeho štartom je duchovná filozofia a poznávací rozlet, ktorým sa chce vydať na duchovnú cestu poslednou tretinou.
neznámy » ballin | 10.2.2013 20:07
neviem ci som slepa, ale ja to tam nikde neviem najst :D
ale ta definica rybieho ascendentu na mna sedí az moc :D

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť bude mať väčšie sociálne a estetické cítenie, preto ideálne obdobie na organizovanie charitatívnych akcií, či na návštevu galérií, koncertov, kostolov a posvätných miest. Skúste sa venovať tomu, kto to najviac potrebuje (slabší a utláčaní).

horoskophoroskophoroskop Intenzívne a úzkostné emócie môžu otriasť s labilnejšími povahami, čo by mohlo vyhrotiť alebo zmraziť náladu v rodine, či inom kolektíve. Ľudia sú k sebe teraz bezohľadnejší. Nedajte sa za nijakú cenu do ničoho vmanipulovať.

Sneh / Sneženie Je výslednicou kryštalizácie, spevnenia a sformovania vody (citov a emócií). Biela farba a nebeský pôvod (padá z oblakov) signalizujú, že vo snoch môže vyjadrovať našu... viac »

Zbraň Predstavuje predmet, ktorý nás buď chráni alebo ohrozuje, prípadne ktorým ohrozujeme ostatných, lovíme a podmaňujeme si okolie. Vo sne teda znamená nebezpečenstvo... viac »

Peniaze Peniaze predstavujú moc, kontrolu a psychickú energiu, takže záleží, či ich vo sne získavame, alebo strácame. Vždy ide o zisk, alebo stratu duševnej energie.... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...