mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Astrológia a horoskopy - 

Koupě domu

Plutonie
Plutonie | 7.1.2017 22:26
Jaké nějaké příznivé tranzity pro koupi domu? A jaké nepříznivé?
neznámy
neznámy » Plutonie | 8.1.2017 12:03
tak priaznive aspekty asi najviac jupitera, ci saturna na planety do 4.domu, jeho vladcu alebo na Lunu... nepriaznive aspekty (hlavne kvadratury) saturna a neptuna (zvysuje pravdepodobnost objavenia chyb po kupe nehnutelnosti) na planety do 4.domu, vladcu 4.domu alebo na lunu...
martinbd
martinbd » Plutonie | 8.1.2017 12:14
Ešte doplním rudiho, dobre je pozrieť aj 2. dom, alebo aj 8. dom v podobnom duchu, pretože ide o majetok, kúpu, osobný a spoločný majetok. Takže vládcovia, planéty v nich by mali byť dobre ožiarené pre priaznivú kúpu. Napríklad 8. dom sú hypotéky a predpokladám, že väčšina ľudí si berie úver, keď chce dom kúpiť. Tiež je veľmi dobré, ak sú svetlá, teda Slnko a Mesiac, dobre ožiarené a veľmi dôležitá je os IC/MC aby bola dobre ožiarená. V solárnom horoskope ak je napríklad Jupiter v 4. dome tak je to priaznivé. A potom je dobré brať do úvahy aj mundálne aspekty, napríklad Merkúr by nemal byť retrográdny, pre dobrú kúpu, lebo ak je retrográdny tak môže potom človek ešte niečo dodatočne riešiť, napríklad kamarát kúpil auto pri retrográdnom Merkúrovi a potom na ňom musel opravovať viaceré veci.
neznámy
neznámy » Plutonie | 8.1.2017 17:18
Poznam dva pripady (behom pol roka), kedy sa stahovalo... V prvom pripade bol Saturn v kvadrature na Lunu a Jupiter v konjunkcii s midpointom Slnko/Luna a v druhom pripade Saturn v kvadrature na Lunu a Jupiter v konjunkcii s IC... Sice sa v tom case nejednalo o kupu bytu, ale o odchod, ktory "donutil" sa zaoberat kupou vlastneho bytu...
marcie
marcie » Plutonie | 9.1.2017 09:11
My sme kúpili dom, keď som mala Saturna v konjunkcii s IC - je to starý dom - cca 40 rokov a práce neúrekom ... ja ho vnímam veľmi "saturnsky" - je pri rieke, kde je chladnejšia klíma, pôda je neveľmi úrodná, veľa machu, zo susedovej záhrady tienia dosť stromy, dom starý, i keď základ zdravý (tehlový, nevlhne), práce a opráv veľa, častokrát to, čo spravíme, tak musíme potom ešte prerábať, ide to veľmi ťažko ... to je saturnské bývanie - myslím, že i keď by sme mali už všetko spravené, tak ho vždy budem vnímať saturnsky ... na druhej strane nás učí práci a vytrvalosti ... ;) takže druhýkrát by som kupovala radšej pri tranzite jupitera 4.domom ... -LOL-
neznámy
neznámy » marcie | 9.1.2017 12:27
Také Saturn skrz 4.dům (též pracné, náročné) a pak Jupiter 4.dům lehčí, snazší cesta...lepší varianta.
neznámy
neznámy » marcie | 9.1.2017 15:08
Ja som sa stahovala s Neptunom na IC, byt je v budove bývalého kláštora stojí tu už pár stoviek rokov..... Neptúnske bývanie jak sa patrí prejavuje sa to mnohymi spôsobmi .

Dvoch stahovacov so saturnom na IC poznam, oba pripady spojene s rozvodom a teda nutnosťou presadiť korene
neznámy
neznámy » marcie | 9.1.2017 19:36
Takže pri prechode Saturna 4. domom neradíš kupovať dom ani byt, mala by som teda radšej počkať?
marcie
marcie | 9.1.2017 19:43
ak môžeš, počkaj si na lepšie tranzity ... ja by som bola musela čakať ešte takmer 5 rokov na tranzit jupitera (ten mám teraz) ... bola som tvrdohlavá a chcela som ten dom stoj čo stoj kúpiť, i keď osud ma chcel od toho uchrániť ... ;)
neznámy
neznámy | 9.1.2017 20:19
Vidíš a já bych řekl že největší vliv na majetek bude v druhém domě.
lak
lak | 9.1.2017 20:21
nevysvetlitelne javy? :)
neznámy
neznámy » lak | 9.1.2017 20:37
E-e byvala som chvíľu v podobne starom dome kde strašilo (stojí oproti tomu kde byvam teraz) počuli sme na povale buchot ako by niekto presúval nábytok, ale tá povala bola prázdna :) keď sme sa mali odsťahovať, lebo ten dom šli rekonštruovať, začali sa diať drobnosti i v byte, závan, či zhasínalo svetlo.... Ale nebála som sa, pôsobilo to priateľsky, v tomto dome som nič podobné nezaznamenala, ale povala pôsobí temne a zrejme tento priestor pamatá aj nie moc pekné udalosti,

Ilúzie klamy tajmostvá zahmlievanie, sú to vysvetliteľné javy, čo sa tu dejú :)

Pisala som o šťahovaní s Neptúnom na ic, byt prakticky kupoval partner, u neho som si nie istá casom narodenia, ale zrejme mal v tom čase Pluto na IC....
lak
lak | 9.1.2017 20:42
dakujem -FLOWER- a je dobre, ze si sa nebala -THUMBSUP-
neznámy
neznámy | 9.1.2017 21:06
..tak zrovna koukám, že v době, kdy jsme podepisovali smlouvu na výstavbu domu, jsem měla trigon Jupitera na můj nativní Jupiter ve druhém domě.
Plutonie
Plutonie | 12.1.2017 22:11
Děkuji. A co Pluto ve 4. domě? -BIGEYE-
Plutonie
Plutonie » marcie | 12.1.2017 22:13
Saturn na IC - bylo to z donucení? Tlačil čas?
Plutonie
Plutonie | 12.1.2017 22:14
A jaké měl Neptun k bydlení vztah? Bylo to zamlžené? Nebo i tvořivé?
neznámy
neznámy » Plutonie | 12.1.2017 23:10
Tak jsem se schválně podívala:
nám byl byt prakticky ukraden (pakáž kolem Koženého aspol.ve spolupráci s radnicí), takže jsme museli velice rychle koupit byt. Rychle, a ještě tu byl z vážných důvodů požadavek na místo, kde zrovna nic není. - V době "krádeže" jsem měla v tranzitech kvadrát Urana do 4.d., tam mám Lunu, Sl, Neptuna, a Pluta v opo na Saturna ve 12., což bych brala vážně jako "nepřátelé" (tajní, pokud šlo o radnici).
Poměrně brzy jsem našla byt, kapku se to táhlo, ale kupní smlouvu jsem podepisovala
Jupiter sextil do 4.d., Venuše sextil Venuše (vl.4.d.). - V soláru byl trigon Pluta na 4.d.
Byt je fajn... - Beru tedy, že se to hýbalo ve 4.domku.:)
marcie
marcie » Plutonie | 13.1.2017 08:59
boli sme v nájme a chcela som poriešiť nielen vlastné bývanie, ale v istom zmysle i ako investíciu ... no s tým saturnom som to nedomyslela, a ako vravím, bola som tvrdohlavá, tak ma vesmír trochu poučil ... teraz mám jupitera na ic, blízko mám aj slnko, takže som mala asi radšej počkať tých 5 rokov ... :) v 4.dome mám okrem slnka aj merkúr a neptún (v konjunkcii) - bývanie pri vode, čo by mi vyhovovalo asi v podobe domu pri mori (to mám naplánované na neskorší vek ;), teraz mi je od rieky skôr zima (ten saturn), i keď cez letné horúčavy ja tam príjemne ... najviac ma štve, že ten chudák dom za nič nemôže a mne sa akosi nedarí zmeniť to, ako saturnsky ho vnímam ... -NOOO-
neznámy
neznámy » marcie | 15.1.2017 09:17
No ja budem mať jupitera vo 4. dome cca za 3 roky a vtedy mi aj odídez tohto domu saturn. Väčší byt alebo dom by sme potrebovali, ale nevidím nič vhodné aj keď sledujem inzeráty, nič čo by ma oslovilo. V štvrtom dome mám navyše aj tranzit pluta a ten tam ešte dosť rokov aj zostane, takže asi to už prestanem riešiť a nebudem nič siliť. Počkám na vhodnejší čas.
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...