mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Astrológia a horoskopy - 

Individualita

neznámy
neznámy | 18.6.2016 08:34
Zdravim


Chcela by som sa opytat, ze ake aspekty, postavenia planet by mohli naznacovat v kolecku prilisnu individualitu, kvality alebo charakteristiky odlisujuce jednu osobu od ostatných...
neznámy
neznámy | 18.6.2016 08:56
individuace je vždy řízena teplými planetami tedy slunce mars jupiter.
v ajurvédě se této charakteristice říká pitta dóša.
oheň je prakticky jedinou hnací silou ženoucí proces vyhraňování, individuace-výraz jedinečnosti odlišnosti. Hlavní je slunce. Protipól je luna. Spojením vzniká příroda. Bůh se spojil s matkou zemí, anebo šiva šakti analogie. šiva - ohňový princip. taky radžas - aktivita.
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:21
Z mojeho pozorovania (vzhľadom aj k celemu horoskopu) sa podozrivo casto ukazuje Uran v 1. dome, ktory vrha aspekt z 1. domu na Jupiter + zaujimave planetarne konfiguracie (vacsinou polokriz T-kvadratura, velky kriz)...
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:29
individualitu (teda vytrcanie z davu, v dobrom, ci zlom) vzdy zosilnuju tieto tri veci:
1/ dolezite planety na dolezitych staliciach
2/ aspekty urana, neptuna a pluta na svetla a hlavne osy
3/ velke planetarne konfiguriace

ak si ale mala na mysli skor individualitu ako samostatnost, nezavislost, sebestacnost, tak to je casto sposobene dominantnym Uranon (a vseobecne muzskymi planetami) a prevahou planet na vychode (hlavne okolo ascendentu).
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:36
1.dům je prostředí ohně, tvořivosti, napěťové aspekty jsou třecí plochy vytvářející teplo až výheň. takový velký kříž je pro bytost něco jako kremační pec. Buď ten žár člověk přežije nebo uhoří. Ale nemůže nereagovat. Mnoho výrazných bytostí/individualit mělo v horoskopu velký kříž. Planety v 1.domě dávají počáteční impuls akcím. Ale jsou to jen krátkodobé akce takový člověk na delší trať obyčejně vyhoří. Berani nejsou tvůrčí vytrvalci potřebují častěji odpočívat. Jsou to dobří šéfové kteří každého zdrbou a pak zalezou na zbytek šichty do kanclu. Ostatní jsou pak rádi že je po zbytek směny nevidí. Zjednodušeně. Uran v 1.domě to je celkem sekera.
Mám dvě kamarádky s uranem na asc obě jsou teda dominy. :)
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:36
A keby si to skúsila trochu rozviesť, čo to tá prílišná individualita je? Myslíš tým niekoho, kto vybočuje svojimi prejavmi zo stáda? Mne sa zdá, že toto je príliš široký pojem, aby sa to dalo definovať horoskopom. To čo spomínaš, urán v prvom dome v aspekte na jupiter na mňa už pôsobí ako prejav odlíšiť sa za každú cenu. Revolucionár a burič hlava nehlava, človek, ktorý povyšuje seba nad skupinu. Ide proti sociálnym väzbám, proti skupinovému mysleniu a správaniu. To je síce podľa mňa pozitívna vlastnosť, pokiaľ sa nepreklopí do opačného extrému.
Aj ja som mala kedysi tendencie k niečomu podobnému, v súčasnosti viac vnímam aj to skupinové. Mám slnko v prvom dome v opozícii na urán v sedmičke a urán v sextile na jupiter. Planetárna konfigurácia Drak.
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:36
Mala som na mysli INAKOST, dost znacnu odlisnost (v spravani a vyzore) jedneho cloveka od ostatných... -PUH-
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:40
Asi odpovídám popisu v tom posledním odstavci -jsem svá - mám na asc. Slunko s Marsem a ještě další dvě planety v prvním domku, z toho Venuše je právě v opozici na Uran s Plutem . Ráda si dělám věci po svém, nesnáším, když mne někdo omezuje, "vychovává", ví, co je pro mne dobré apod. Ale to je asi všeobecná vlastnost Vodnářů a "uranistů"...:)
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:44
Hele, ta odlišnost není moc pro život dobrá, mne si třeba v davu všimnou a kdo se se mnou jednou setkal, ten prý si mne hned zapamatuje. Takže já jsme dost docela "na očích":)
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:51
Paradoxem každého znamení je to že to co navenek ostatní snímají jako jejich vlastnost oni sami v nitru postrádají.
Proto to hledají a dávají najevo svým projevem který ostatní vnímají jako jejich charakteristickou vlastnost.
Jsou v nevědomém animálním procesu a to vždy. Pokud člověk žije plně vědomý život - a to SVŮJ, pak není "poznamenán" žádnou z 12 "kvalit" zvěrokruhu protože má tuto animálnost zpracovánu.
Zvěrokruh - soubor animálních vlastností.
Pokud tedy jsme opravdu sví, nejsme "uranisté" ani "berani" nebo "štíři" ale jsme lidé. Bez zvířetníkových přívlastků.
Důsledkem takového stavu je pak například to že nás "výchova" nebo omezování jinými nechává chladnými. Toto je dobré aby si i "uranisté" uvědomili. :)
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:54
tak to su tie prve tri prve body, ktore robia z ludi vyrazne osobnosti, ktore si okolie vsimne...
neznámy
neznámy | 18.6.2016 11:56
Děkuju za poučení, pane učiteli...:) -PUH-
A stejně si myslím svoje.
neznámy
neznámy | 18.6.2016 12:05
to slovo "svoje" je předmětem naznačených úvah.
ale vše má svůj čas..
neznámy
neznámy | 18.6.2016 12:20
Ono jde podle mně i o kombinaci živlů. Takže takový vzdušný uran v 1.domě může dávat větší "fukejř" než mars - ten může naopak úplně uhasnout když chybí jinak v nativu vzduch.
oheň podporuje jen vzduch. 2 ohně si konkurují. země a voda individualitu brzdí.
lev bez podpory vzduchu bude konzervativní zůstane v ústraní.
vzduch a oheň se doplňují když jeden chybí ten druhý se neprojeví jak by mohl.
vzduch si bez ohně neškrtne. uran v 1. je dobré.. pro chlapa.
neznámy
neznámy | 18.6.2016 12:48
Skusim rozviest... Ano, myslim cloveka, ktory vybocuje (ale riadne!) svojimi prejavmi zo stada... Ale nie vedome, len preto aby bol viditelny, proste ak to uz v cloveku je a tie jeho prejavy su spontánne...
Ak je clovek aj vyzorovo odlisny (neda sa zaradit) + aj so spravanim, tak to je pre mna tutovka... Paci sa mi to...-PUH-
neznámy
neznámy | 18.6.2016 14:09
Ani ja som nemyslela pózera, ktorý by mal potrebu svojou inakosťou akurát priťahovať pozornosť, vedomé vytváranie imidžu odlišnosti. To by som skôr v horoskope hľadala inde, v zvýraznenom levovi, alebo planétach okolo ascendentu.
Urán je ten, kto rozvracia všetko staré, stagnujúce, už nažité a prináša nový elektrizujúci vzduch. :)
Aj mne sa páči odlišnosť, ktorá rozvracia zabehnuté predstavy a normy. Prítomnosť takého človeka je osviežujúca. Každý raz opustí vyrovnaný rad uspávaný rutinou a pravidlami. U niekoho sa to deje práve teraz. Začiatok takého odtrhnutia sa môže byť veľmi búrlivý v prejavovaní inakosti. Ale aj tak potom vedie cesta späť k ostatným, ibaže už celkom inak.
neznámy
neznámy | 18.6.2016 21:58
presne toto je aj moj pripad a nie je to kvoli 178 cm, ze vytrcam z davu :)
neznámy
neznámy | 18.6.2016 22:13
to dělá ta naše zrzavá bujná hříva, ty ji máš navíc hodně dlouhou, to by člověk musel být slepý, aby si nevšiml...:)
neznámy
neznámy | 18.6.2016 22:26
lenze ja som nosila aj 3 cm vlasy a na cierno a vtedy to bolo tiez, takze nie je to celkom o vizazi asi :)
neznámy
neznámy | 18.6.2016 22:29
tak to bude nějaký magnetismus....
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...