mesiac
Streda, 20.2.2019
Meniny má Lívia
SPLN
osvetlených 100% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Astrológia a horoskopy - 

Horoskopy neplatia...?

neznámy | 19.1.2011 17:05
Lenže všetci títo astrológovia zabúdajú na jeden dôležitý fakt a to ten, že celá tropická (západná) astrológia nie je postavená na súhvezdiach, ale na znameniach zverokruhu (teda minimálne od pôsobenia jej prvého známeho nestora – Klaudia Ptolemaia), ktoré nie sú so súhvezdiami vôbec totožné!!! Rozdiel je v tom, že znamenia majú presne a nemenne určený svoj počiatok v jarnom bode (nultý stupeň znamenia Barana), pričom súhvezdia nemajú dosiaľ jednotne stanovené pevné hranice a navyše sú v súčasnosti znamenia voči súhvezdiam vďaka precesii jarného bodu posunuté takmer o 25°.

Toto som skopírovala z toho, čo písal Rudi o roku 2012.

Ja si to vysvetľujem tak, že miesta vo vesmíre odkiaľ k nám prichádzajú určité nehmotné energie, sú pevné a stále, bez ohľadu na to , kde sa momentálne skutočne nachádzajú súhvezdia. Pretože súhvezdia sú len zhluky hviezd v priestore, a len zo zeme vytvárajú nejaké obrazce. Dokonca, keby sme si chceli domyslieť do tých obrazcov akúkoľvek podobu tak ju tam dáme.
Ide o to, že súhvezdia sú pre tie konkrétne miesta niečim ako značky a preto ešte v dobách vzniku astrológie im boli dané mená, vyjadrujúce práve tú určitú energiu, ktorá z toho miesta na zem prichádza.

Takže podľa mňa ide zase len o vychytralé "vedecké" zdôvodnenie. ;)
neznámy | 19.1.2011 17:15
Ešte také malé prirovnanie.
Dúha má vždy rovnako usporiadané farby. Každá farba má svoju kvalitu, svoje vyžarovanie a je vnímaná každá inak. Dokonca farby majú aj vplyv na psychiku človeka.
Tak si predstavme, že znamenia sú akoby iné farebné spektrum, ktoré sa nachádza vo vesmíre a my ho vnímame zo svojej pozície tu na zemi.
Tie súhvezdia sú len niečím, čo tie "farby" vesmíru zviditelňuje a dáva im konkrétnu podobu.
irén | 19.1.2011 17:23
Veľmi pekné prirovnanie Zuzi.:):)
irén | 19.1.2011 17:23
Veľmi pekné prirovnanie Zuzi.:):)
irén » irén | 19.1.2011 17:30
Neviem prečo mi to smajlíci robia,ale akonáhle na niektorého 1x kliknem,odpoveď sa zdvojnásobí.Čím to je?
neznámy | 19.1.2011 22:54
Tém 13teho znamenia a inovacie s menom Hadonosa ( dosť komické meno, ja v tom symbole vidím človeka s nosom ako had) je témou Babylonskej veže, to spravny symbol, podľa mna, pre tuto tému.

Preto su astrologovia rozpačitý, tí, čo nepotrebujú Slovo a Meno ( diskusia "Chatrč" napr.), tým je to jedno, a na konci je aj tak neporozumenie a chaos v náuke....persony potrebuju zaklad...a ten je nemenný....Babylonska veža, každy, kto v nej žije, nerozumie susedovi
evellen | 23.1.2011 10:20
nultý stupeň znamenia Barana / nema byt uz v Znameni Ryb? Nenarazal on aj na toto? Viac sa tomu nerozumiem.
neznámy » evellen | 23.1.2011 10:22
Pozri si aj príspevok Trináste znamenie.
Súhvezdia a znamenia sú dve odlišné veci.
BorisM | 23.1.2011 20:02
Mne se zdá, že se spíš znamení významově blíží k ročním dobám a ne poloze těles na obloze, však logicky, jak na nás asi působí Antares v Štíru vzdálený od nás stovky světelných let... Anebo spíš klima, v kterém se nacházíme a poloha Slunce a Měsíce, které na nás evidentní vlyv mají! Asi je to zatraceně složitý komplex podmínek, které na nás působí.. ne?;)
neznámy » BorisM | 23.1.2011 21:17
To, čo sa dá vedecky dokázať, sú fyzikálne zákony hmoty.
Ja verím, že za týmito zákonmi sú ďalšie, na ktoré súčasná veda ešte žiaden dosah nemá, len ich možno začína tušiť, že vôbec sú.
No a súčasťou hmotného sveta je aj hmotnosť, alebo vzdialenosť. Keď sa dostaneme za hmotný rozmer, dôležitosť týchto pojmov sa stratí.
Napríklad taký mesiac. Fyzicky vyprahnuté teleso, bez náznaku vody, hoci krátery na jeho povrchu sa paradoxne nazývajú moria, má v astrológii význam vody. A naozaj s tou vodou na zemskom povrchu aj hýbe a to veľmi výrazne.
Hmotné a nehmotné zákony spolu súvisia a asi ich nie je dobré oddeľovať ak chceme poznať pravdu.
A to vedci robia. To, čo si overiť dokážu, považujú za jediný fakt a ostatné vyhlasujú za nevedeckú pavedu. A potom chcú aj to, čo presahuje ich poznanie hodnotiť vlastnými kritériami.
Mne to pripadá trošku srandovné. :)
neznámy » BorisM | 23.1.2011 21:36
Ludia...to čo pôsobí nehľadajte na oblohe.....človek objavil Symbol a v bdelom stave ho hľadáme na mieste, kde sa vo vedomí stretávaju dva prudy, jeden smerujúci von a druhý dnu. Tam je symbol, aby tie prúdy dostali zrozumiteľnú štrukturu. Dajte tam symbol najmocnejší a hviezdy nad vami stratia moc :-)

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Rozvaha a koncentrácia obyvateľstva je vyššia, čo by sa mohlo zužitkovať pri náročnejších projektoch, jednaniach, či štúdiu. Vyhľadávajte diskusie so zrelšími, skúsenejšími osobami, pretože dokážu ozrejmiť mnoho nejasností.

NOVIL - nastáva vtedy, ak dva astrologické prvky zvierajú medzi sebou uhol 40°. Je charakterizovaný číslom 9, takže predstavuje prípravu, klíčenie a iniciáciu. Novil sa... viac »

PROSTITÚCIA - pri vykonávaní tejto činnosti subjekt musí byť schopný oddeliť svoju fyzickú stránku od tej citovej, čo často symbolizuje veľmi neharmonické postavenie Luny a Venuše... viac »

HAND ROBERT - je jeden z najvýznamnejších súčasných amerických astrológov. Je zakladateľom dôležitého projektu pod názvom „Hindsight“, ktorý sa zameriava na komentované vydávanie... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...