mesiac
Streda, 20.2.2019
Meniny má Lívia
SPLN
osvetlených 100% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Emil Páleš o astrológii

marcie » marcie | 20.3.2017 11:09
Daň, ktorú teraz platíme za to, že sme k svojim dušiam taký hluchí a slepí je obrovská. Príde však čas, keď ľudia budú mať hviezdny obraz svojej duše zavesený doma na stene. Nie preto, aby potom zo založenými rukami čakali na to, že sa ich osud naplní, ale aby vedeli s akými silami majú dočinenia a mohli s nimi rozohrať cieľavedomú hru. Bude im neustále pripomínať, že sa nepotácajú týmto svetom pre nič za nič, ale že sú synovia a dcéry nebies, ktorí prišli na Zem splniť veľkú úlohu.
neznámy » marcie | 20.3.2017 12:58
a možno je tak, že tou úlohou je aby sme skrze naše životy učinili Tvorcu človekom

Při zkoumání všech tří horoskopů – zrození, početí a rozhodnutí se inkarnovat (obecně) jsem pochopil, že život není nic náhodného, je to proces, jakoby architekt řešil nějaký cíleně připravovaný akt, a nakonec to všechno naznačuje, že účelem života je, aby se Tvůrce vesmíru stal člověkem, k tomu to všechno směřuje.

(Ing. Popelka v téme od ewigkeit)


myšlienky Emila Páleša sú krásne v ľahkosti akou v astre oslovuje a inšpiruje...
-FLOWER-
marcie | 20.3.2017 14:38
pekné :)
neznámy » marcie | 20.3.2017 18:00
nikto nie je v živote odkázaný na horoskopické výpočty. Horoskop je predsa len obrazom duše človeka. Sám by mal najlepšie vedieť, kým je a načo tu je.
Sú ľudia, ktorí chodia s tabuľkami efemeríd vo vrecku a stále sa dívajú, na akú činnosť je práve najvhodnejší čas. Je to humorné, lebo oni sa vlastne do tých tabuliek dívajú, aby tam zistili, aké je v tej chvíli ich duševné rozpoloženie, aby tam vyčítali, čo chcú!
Tragédia dnešného človeka je v tom, že stratil kontakt so svojou vlastnou dušou. Preto chodí za astrológom, aby sa na seba opýtal, čo vlastne chce.
Múdry človek sa pravdaže vrhá do určitej činnosti vtedy, keď vie, že ho vlny kozmických síl budú niesť, keď idú tým istým smerom; a nie naopak. Rozumný kapitán vypláva za odlivu, nie za prílivu. Keď má vietor v plachtách, keď sú kozmické sily na jeho strane, zvíťazí. Ísť v protismere ku kozmickým rytmom znamená, že človek sa len vyčerpá a nikam nedôjde.
Avšak prirodzene žijúci ľudia s neskaleným cítením toto robia celkom samovoľne. Keď sa v ich duši rozžiari Venuša, milujú, keď Mars, tak bojujú, keď kulminuje Jupiter, dajú sa do práce, keď sa na obzore objaví Saturn, vyhľadávajú samotu, pijú plnými dúškami z kalichu smútku, premýšlajú o svojej minulosti a budúcnosti. Keby človek túto vlastnosť cieľavedome zdokonaľoval, mohol by pri pohľade do svojej duše povedať, ktrorá planéta sa práve nachádza v ktorom znamení.
V starých dobách, keď človek ráno vyšiel pred dom a zakopol o kameň, alebo vstal ľavou nohou z postele, hneď vedel, že s ním ten deň niečo nebude v poriadku, že sa nemá púšťať do určitých vecí. Takéto detaily vnímal ako znamenie no a td. a td. ...
(citácia)
neznámy » marcie | 23.3.2017 10:18
Emil Páleš je ako pohľadenie :)
v zime som kupovala Vitalitu len kvôli sérii Pálešových článkov, si ma inšpirovala, vyhľadať na nete nejaké rozprávanie s ním, tak jednu debatu vkladám, tvoja obľúbená téma archetypy animus a anima, tiene ;)
https://www.youtube.com/watch?v=JNH-atTbdvs
neznámy | 23.3.2017 10:47
Ja som vďaka Pálešovi začala chápať astrológiu ako taký multi nástroj poznania.
To, že cez astrológiu sa zrkadlí všetko. Príroda, ľudia, kultúra, história a dokonca aj obdobia, keď tu človek ešte ani nebol.
Angelológia dejín je pre mňa ako biblia. :)
neznámy | 23.3.2017 16:23
Pálešova Angelológia dejín je dielo, ktoré v súčasnosti nemá obdobu. Je to angelológia aj démonológia zároveň.
Nie sú tam len všeobecné poznatky, ale je aj akousi príručkou pre cestu životom. :)
dr. Faustroll | 23.3.2017 17:32
Johanna » marcie | 24.3.2017 08:21
Vďaka -páči sa mi to :)
neznámy » dr. Faustroll | 24.3.2017 08:30
Ano, vychádza zo spisu opáta Tritemia a zo starobabylonskej náuky o čase, ale Emil oboje neuveriteľne rozšíril a prekonal. :)
dr. Faustroll | 24.3.2017 09:27
práci Emila Páleše nezpochybňuju
neznámy » dr. Faustroll | 24.3.2017 12:49
Jasné, ja viem. :)
dr. Faustroll | 24.3.2017 14:10
perioda je 354 roky a 4 měsíce, což je přepočítáno přes juliánskou dataci 12 Saturnových siderických oběhů, všech 7 archandělů se vystřídá během 84 Saturnových oběhů což je cca 2480 roků
poslední epocha nastala v roce 1879 od kdy vládne Michael
Annanemone » marcie | 26.3.2017 04:42
DIKY!

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Rozvaha a koncentrácia obyvateľstva je vyššia, čo by sa mohlo zužitkovať pri náročnejších projektoch, jednaniach, či štúdiu. Vyhľadávajte diskusie so zrelšími, skúsenejšími osobami, pretože dokážu ozrejmiť mnoho nejasností.

POLITIKA (talent) - je spojený hlavne so znamením Býka (tradičné hodnoty, financie), Raka (patriotizmus, vlasť, rodina), Leva (moc, autorita), Váh (diplomacia, spoločenská... viac »

RADIX - je pomenovanie pre základný horoskop, teda u človeka je to horoskop narodenia (počíta sa od prvého nádychu) a u ostatných vecí horoskop vzniku niečoho. V tomto... viac »

SEMIOKTIL - nastáva vtedy, ak dva astrologické prvky zvierajú medzi sebou uhol 22°30´. viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...