mesiac
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Astrológia a horoskopy - 

Dvanásty dom, význam v horoskope - video

martinbd | 12.1.2018 12:02
Kuknite video o dvanástom dome, píšte, komentujte, ... :).

https://youtu.be/A6F8XYtcvW8
Johanna » martinbd | 12.1.2018 12:18
:) ďakujem , sedí to ... Slnko - muž neprítomný v mojom každodennom živote a po 40 sa páčim kriminalnikom :)
Johanna » martinbd | 12.1.2018 12:52
A Mesiac v 12 dome ?
marcie » martinbd | 12.1.2018 13:04
Dík za video, zaujímavé :), jedna známa má slnko v 12.dome v konj. s asc plus lunu v konjunkcii s merkúrom tiež v 12.dome, ako by sa to dalo interpretovať?
neznámy » martinbd | 12.1.2018 13:34
12.dom mám v znamení blížencov,,vládca Merkúr v 3.dome,,mámv ňom Jupiter a stáva sa mi dosť často,,že akoby ma niečo zvláštne zachránilo od ťažkostí,nevyznám sa v tom ....Tebe kvietok za námahu aspoň-FLOWER-
martinbd » Johanna | 12.1.2018 17:16
Ono to dosť závisí od kontextu horoskopu, vo všeobecnosti to môže byť, že je človek vcelku vnímavý, môže napríklad preberať na seba problémy iných, alebo skrýva svoje súkromie. Každopádne by som pozrel, čomu Mesiac vládne. V horoskope muža by to mohol byť znak toho, že bude sám, alebo podobne ako u žien Slnko, tak muž by mohol mať nejakú kriminálničku :), alebo chorú ženu, alebo ju nemal a podobne.
martinbd » marcie | 12.1.2018 17:17
Ak má Slnko v konjukcii s ASC, tak by som to už nebral do 12. domu, je konvencia, že 5° nad ASC patrí ešte do I. domu. Luna s Merkúrom v 12. dome, čo ja viem, rada si pokecá v súkromí? :), zasa treba vychádzať z celku horoskopu, takto neviem.
martinbd | 12.1.2018 17:19
áno, to sa práve píšte v literatúru, že dobrá planéta v zlom dome brzdí zlo. Jeden astrológ písal, že bol nejaký vojak s Jupiterom v XII. dome a že nejakým zázrakom prežil nejaký útok. Alebo som niekde čítal, že premieňa nepriateľov na priateľov, Jupiter v XII. dome, ale na druhej strane to môže byť aj opak, že si pohnevá veľa ľudí, že má veľa nepriateľov, poznám taký prípad, ale v tom horoskope je Jupiter v exile v Blížencoch a je to nočné zrodenie, takže asi aj to zavážilo.
LILKA » martinbd | 12.1.2018 18:03
Mars je ve vodnáři ve 12 domku, vládce je uran v 7 domku no nic moc postavení..... Mars je v opozici na merkura, který je vládce mého DSC.-WINKIE- a v kvadrátu na jupíka ve štíru do 8 domku v sextilu na MC a volnějším trinu na lunu v blížovi a v konj. se sev. uzlem, no tato směsice mi dává docela zabrat, ale za ten sextil na MC jsem ráda:)
neznámy » martinbd | 12.1.2018 20:19
A Pluto v 12. dome?
neznámy » martinbd | 13.1.2018 00:44
pravda a ešte som niekde čítala,že chronické choroby ,,to by pasovalo tiež-SHAME-
mpg | 13.1.2018 10:37
Pri XII. dome veľa zavážia aspekty, ak planéty v ňom tvoria dobré aspekty tak sa môžu prejaviť podporne, ale napr. ak by tvorili opozíciu do VI. domu alebo kvadrát napr. do VIII. domu tak môžu spôsobovať aj chronické choroby.
rudi » martinbd | 13.1.2018 10:55
este mozno doplnim... kedze pod 12.dom spadaju na prvy pohlad dost odlisne oblasti, tak u vyzname tohto domu ale aj ostatnym velmi napovie aj vyznam opozicneho domu a predchadzajuceho, ci nasledujuceho domu...
6.dom je dom chorob a prace...kedze prva polovica domov znaci nieco individualne, tak druha polovica zas nieco spolocenske.... preto 12.dom znaci aj "choroby spolocnosti", respektive odzrkadluje "pracu (sebazdokonalovanie) spolocnosti"... preto kriminalita, ci dusevne/chronicke choroby a podobne spadaju 12.dom, lebo su to v urcitom zmysle choroby spolocnosti...planety v 12.dome davaju spoznat to, v com sa ma spolocnost cez daneho cloveka zlepsit... napriklad nejaky invalid moze poukazat spolocnosti, v com sa ma zlepsit zdravotnictvo...nejaky kriminalnik zas v com sa ma zlepsit ekonomicka... kde funguje dobre ekonomika, tak je aj mensia kriminalita a podobne... tiez je to dom, ktory nasleduje po 11.dome...v 11.dome clovek prispeje svojou individualitou (jedinecnostou) tym, ze ju v urcitom zmysle zacne menit (vynalezy, politika, filmove platno, kolektivny duch a podobne)... ked uz clovek prispel niecim do spolocnosti (11.dom), tak v 12.dome sa dostava do kontaktu s vyssim principom ako je on sam... je to posledny dom, teda sa pripravuje na kontakt s vyssim celkom... preto sa tak casto spomina samota, lebo len ak je clovek sam, tak dokaze rozmyslat a spajat sa s tym, co nas obklopuje a co je nad nami... nemocnice, vazenie, klastori, prilisna popularita, ktora neumoznuje zit normalny zivot, tak to vsetko vedie k urcitej samote, kde clovek zacne intenzivnejsie premyslat o otazkach medzi zemou a nebom... sice 12.dom sa povazuje za negativny dom, ale je to len v ludskom chapani, v skutocnosti to nie je o nic negativnejsi ako ine domy, kedze v tomto dome sa ma clovek naucit byt neosobny, rozpustit svoju individualitu v prospech celku...obetovat sa... preto je to dom, ktory suvisi aj s mystikou, okultizmom, jasnozrivostou, duchovnom... proste clovek co ma silne obsadeny 12.dom, tak dostal v tomto zivote za ulohu byt zrkadlom chorej spolocnosti... a ci sa to deje nejakym tragickym osudom alebo nie, tak to zalezi uz nad mnohymi inymi vplyvmi, ktore u toho cloveka posobia (ine konstelacie v horoskope, kultura, rodinne prostredie, vrodeny charakter a podobne...)... -PUH-
Gitus » martinbd | 13.1.2018 14:54
-LOL-A venusa -HEART- -LOL-?
neznámy » rudi | 13.1.2018 16:17
dovolím si tvrdiť,,že chápem:)
LILKA » rudi | 13.1.2018 16:38
Děkuji:)
martinbd | 13.1.2018 17:32
Podľa mňa Pluto v 12. dome, pokiaľ nemá nejaké aspekty na osobné planéty, nemá až taký význam.
martinbd » Gitus | 13.1.2018 17:33
Tajná láska, nevera, alebo samota :).
martinbd » martinbd | 13.1.2018 17:38
Ináč chcel by som ešte dodať, že som si všimol a sedí to aj s teóriou, že Mars v XII. dome je najhoršia planéta v tomto dome. Čo poznám ľudí, tak skoro všetci, alebo možno aj všetci čo ho tam majú trpia buď chronickými chorobami, alebo psychickými chorobami, v jednom prípade dokonca aj napriek dobrému ožiareniu. Samozrejme, ak by mal Mars nejaké esenciálne hodnosti, alebo by išlo o nočné zrodenie, a bol by dobre ožiarený, tak by to nemuselo byť až také strašné, ale taký príklad som ešte nestretol.
diké » martinbd | 13.1.2018 17:52
Martin prosim:)...a co uplna konjunkci mars venusa v dvanastom kvadratovana plutom z osmeho domu a sextil saturn z druheho...?
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

DOMY HLAVNÉ (aktívne, rohové, angluárne) - majú počiatok v hlavných osách horoskopu (1.dom v Ascendente, 4.dom v Immum Coeli, 7.dom v Descendente, 10.dom v Medium Coeli), čiže... viac »

DUŠEVNÁ POHYBLIVOSŤ ČLOVEKA - tento pojem zaviedol populárny americký astrológ Marc Edmund Jones, pričom podľa jeho teórie z postavenia Merkúru (podľa toho či vychádza pred alebo po Slnku) a... viac »

NESÚLAD - je termín pre napäťové aspekty (hlavne pre opozíciu a kvadratúru, ale aj oktil, či trioktil ), pričom sa hovorí, že prvky horoskopu , ktorých sa aspekt týka, sú v... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...