mesiac
Piatok, 19.4.2024
Meniny má Jela

Astrológia a horoskopy - 

Dominantna planeta

neznámy
neznámy | 21.1.2014 15:31
Ked ma niekto planetu na viacerych z hlavnych osi, tak ktora je dominantna?
Ta na Asc, Dsc, MC alebo IC?
-ROLL-
neznámy
neznámy | 21.1.2014 23:15
V tvojom pripade si myslim ze ani jedna. Mas tam osamoteny Mars na jednej strane oproti planetam rozprestrenym od Vah po Ryby. Vyzera to jak marticke vedro, cize podla mna Mars dominuje.
neznámy
neznámy | 22.1.2014 12:36
Planety v konjunkcii s hlavnymi osami radixu su tymto postavenim dominantne. Cisto hypoteticky, ak by sme sa bavili o radixe kde je nejaka planeta umiestnena v konjunkcii s kazdou osou radixu (a nebrali by sme do uvahy uz ziadne dalsie aspekty v horoskope), "najdominantnejsia" medzi tymito dominantnymi planetami by bola ta, co je v konj. s Asc.
neznámy
neznámy | 22.1.2014 13:52
No ja neviem...tiež mám osamotený Mars, marsické vedro a u mňa ale Mars nie je dominantný, dominantné je Pluto...vraj.
Takže od čoho to ešte závisí, aby bol ten osamotený Mars ozaj dominantný?
neznámy
neznámy | 22.1.2014 14:01
Tu v charakteristike mi pise, ze mam dominantne slnko. Mars moze byt dominantny aj v horoskope zeny? To je skor muzska energia, nie?
neznámy
neznámy | 22.1.2014 14:42
Tu charakteristika nepocita obrazce len blizkost k osam, takze tu budes mat vzdy dominantnu planetu ktora je najblizsie k Asc/Dsc alebo Mc/Ic.
Kazda planeta moze byt dominantna u kohokolvek, btw. aj Slnko je muzska energia.
Inak dominacia v astrologii nefunguje ciernobielo, dominantnych moze byt aj niekolko planet, kludne trojica. Ked je zvyraznenych vela planet nema zmysel riesit dominaciu, clovek nema dominantnu planetu ale len kombinaciu zvyraznenych planet. Nie kazdy ma dominantu.
neznámy
neznámy | 22.1.2014 14:43
Nemas osamoteny Mars, necelych 50 stupnov od neho je Jupiter. O vedre sa da bavit az pri vzdialenosti dvoch znameni.
neznámy
neznámy | 22.1.2014 14:57
mhm, rozumiem. To co pises ma zaujalo, mozno to marticke vedro, co spominas bude znamenat problem, ktory som opisala v teme, co som zalozila o mojom marse.
Myslis ze je lepsie alebo horsie, ked ma niekto dominantnu planetu?
neznámy
neznámy | 22.1.2014 15:20
ja by som brala do uvahy aj to o aky mars sa jedna, v tomto pripade je retrogradny a v pade v rakovi, takze sa nebude prejavovat typicky "marsovskou energiou" a su tam viacere vyznamne prvky na druhej strane horoskopu, zas tak jednoznacne dominantny mi po otvoreni kolecka nepripada, nie ze by nemal vyznamne postavenie ale nie je jediny
neznámy
neznámy | 22.1.2014 16:18
Si si istý?
Ja teda tomu nerozumiem, ale vraj tam vedro mám, tvrdia iní tu pôsobiaci a venujúci sa astrológii :)
neznámy
neznámy | 22.1.2014 16:22
Tá vzdialenosť je cez osemdesiat stupňov.
neznámy
neznámy | 22.1.2014 20:37
Mal som napisanu odpoved ale pri odosielani sa mi cely post odpiekol, takze poviem len, ze simetra tam marticke vedro ma ale Mars ma minimum aspektov. Kondicia planety je dolezita ale tiez jej vztahy.
Strane ma tesi ked 20 minut odpisujem a nikto si to nemoze precitat. Radost.
neznámy
neznámy | 22.1.2014 21:20
netvrdim, ze nema vedro, len som si vsimla aj napr. zhluk planet na rozmedzi 11/12 domu previazane na mesiac v 1. a konjunkciu uz neviem teraz akych planet a nechce sa mi to zas hladat, rovnako slnko na mc v apexe niecoho co sa vtipne pomenovalo ako trojuholnik geniality a saturn pri asc., pri tom vsetkom mi ten mars pripada ako doplnok, slusny ale nie tak aby vyrazne prebil vsetko ostatne, myslim, ze z neho ide do 12tky aj opozicia na konjunkciu venusa/neptun, ktora je zaroven v apexe dalsieho trojuholnikoveho utvaru, mozno bude ta opozicna tematika pre nositela smerodajna, no otvorila by som si to radsej v starfisherovi potom, teraz si uz totiz nepamatam, ktore aspekty boli najtesnejsie

to nastve ked sa takto vymaze, tiez by som nemala nervy sa potom opakovat:D

teraz som si vsimla, ze reagujes na simestru, no ja som sa bavila o vanity
neznámy
neznámy | 22.1.2014 21:32
Hej, a nema ani zmysel to tu pisat v skratenej verzii, bez poriadneho vysvetlenia to vyvola len nedorzumenia. Wasted time.
neznámy
neznámy | 24.1.2014 13:44
treba si najprv uvedomit, ze co vlastne dominantna planeta znamena. v skratke je to planeta, ktora nejako vplyvom prevysuje ostatne planety v horoskope....z kazdeho rohu akokeby ju citit-PUH-
vacsina ludi nema dominatnu jednu planetu, ale dve, ci tri...
ak je planeta na ASc, tak bude viac posobit na temperament, na MC na zivotne smerovanie...atd. atd. preto tazko povedat, ze ktora posobi silnejsie...
vseobecne za dominanten planety moze brat hlavne:
1/ planety v konjunkcii s hlavnymi osami
2/ planetu dolezitu, co sa tyka tvaru horoskopu (napriklad pri lunarnom vedro bude jednou s dominant luna, pri lokomotive to moze byt "tazna" planeta, takzvany rusen...)
3/ finalny dispozitor = to je planeta vo svojom znameni, ku ktorej sa zlievaju vsetky vplyvy (vladne vsetkym planetam) alebo planeta, ktora vladne steliu...
4/ planeta v dynamickom aspekte (kvadratura, opozicia a hlavne konjunkcia) so svetlami (luna, slnko), ci na ascendent a Medium coeli alebo planeta na midpointe slnko/luna, pripadne na midpointe asc/mc...
cize vacsina horoskopov ma viac dominant a je zbytocne riesit, ktora je silnesia...zaujimavejsie vsak moze byt riesenie, ze ktora z dominant posobi viac na aku konkretnu oblast...-PUH-
neznámy
neznámy | 24.1.2014 20:49
Dakujem -THUMBSUP-
Tak ci tak mi stale nie je znamy vyznam mojho marsu. Je to moja dominantna planeta alebo nie?

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...