mesiac
Streda, 20.2.2019
Meniny má Lívia
SPLN
osvetlených 100% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Charlie Chaplin - horoskop

neznámy | 2.6.2015 15:14
Včera som videla životopisný film o tomto komikovi a prekvapila ma jeho fascinácia "nezletilými" dievčatami. Vyberal si za manželky a milenky dievčatá okolo 16 rokov.

http://www.astro.com/tmpd/castro_2atw_e/astro_2atw_01_charles_chaplin.48156.46071.gif

Zaujímavá je tam T-kvadratúra s hrotom Saturna, na Lunu a Venušu v konj. s Marsom (v 7.d).
Všimla som si tiež, že v horoskope známeho pedofila, autora Alice v ríši divov - Lewisa Carrolla, je presne ako u Chaplina - Luna na Ascendente, Venuša v konj. s Marsom v kvadratúre na Saturn (v 9.d).

http://www.astro.com/tmpd/castro_2atw_e/astro_2atw_01_lewis_carroll.48056.40223.gif
neznámy | 2.6.2015 17:24
Ja som videla pred pár dňami dokument o Hitlerovi, presne to isté, miloval dospievajúce dievčatá približne vo veku 16-18 rokov.
Lewis Carroll bol pedofil? Odkiaľ to máš? Nie je to ako s da Vincim, že podľa nejakých domnienok bol homosexuál? Alebo je toto naozaj informácia na základe faktov? -NOSMILE-
Ona | 2.6.2015 18:00
No pozor - v 19.storočí a aj v prvej polovici 20. storočia sa 16.ročné dievčatá nepovažovali za nezletilé - často už museli od 15. pracovať a keď mohli pracovať, tak sa mohli aj vydávať - ale v tom čase ešte ženy nemali ani volebné právo.
/Dokonca vo Švajčiarsku majú ženy volebné právo až od roku 1970 - čo sa mi ani nechcelo veriť, keď som sa to dozvedela./

Za čias Shakespeara dokonca už 14-ročné deti boli vhodné na vydaj - v dráme "Rómeo a Júlia" hovorí 14-ročnej Júlii jej matka, že už by sa mala vydať, pretože ona mala v jej veku už ju - to znamená, že Júliina matka mala vtedy okolo 28-rokov.

Takže - Tieto veci sa plynutím vekov menia.
Netreba nikoho odsudzovať a ani negatívne posudzovať - lebo často nevieme ako to bolo naozaj.
neznámy | 2.6.2015 18:22
Je to informácia na základe faktov, ktoré sú momentálne k dispozícii. Samozrejme vždy sa dá špekulovať o skutočnosti "faktov", no faktom ostáva, že Lewisa nezaujímali ženy v klasickom ponímaní.... Dá sa o tom dosť prečítať na internete a aj na VŠ sme to rozoberali. Dielo Alica v krajine zázrakov vzniklo na základe jeho inšpirácie Alice Liddelovou, myslím, že to bolo dievčatko zo susedstva, do ktorej bol Lewis zamilovaný. Nebol však žiadny násilník, ani znásilňovač - jednoducho ho staršie ženy nepriťahovali.

Toto je napr. fotografia Alice Liddel z jeho zbierky:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Alice_Liddell_2.jpg


Hmm.. pozerám na horoskop Hitlera a zase je tam Mars a Venuša v konjunkcii + obe planéty v kvádri na Saturn... Ale netušila som, že aj Hitlera priťahovali mladé dievčatá ..
neznámy » Ona | 2.6.2015 18:33
Muži, ktorí vyhľadávajú staršie ženy, muži kt. vyhľadávajú veľmi mladé dievčatá.. to všetko žije a existuje dodnes - rozdiel je len v tom, že tú druhú možnosť už dnes spoločnosť nepovažuje za prijateľnú, no napriek tomu to tu stále je. Rozdiel je len v tom, či sa to deje "na dvore, alebo na povale".. a myslím, že tieto veci sa plynutím vekov nemenia. Mení sa len zákon.

Za čias Charlieho Chaplina však nie všetci muži vyhľadávali vyslovene mladé dievčatá - Chaplin miloval panny, ktoré mohol "zbavovať nevinnosti"... A mňa zaujalo, čo sa týka astrologickej stránky, čo vedie určitých mužov k tomu, že sa uchyľujú k vzťahom s výrazne mladšími partnerkami, resp. že ich nepriťahujú ženy v ich veku. Morálku neriešim, tú nech si rieši každý sám v sebe a nech ju rieši zákon a právo..
neznámy | 2.6.2015 22:06
vseobecne aspekt medzi saturnom a venusou je aspekt so sklonom ku gerontofilii... casto velmi rozdielny vek medzi partnermi... bud ovela starsi, ale videl som dost casto aj presny opak...ovela mladsi... alebo rozdielneho spolocenskeho postavenia...
horoskop charlieho chaplina je dost vyrazny, co sa tyka jeho vyraznej sexuality... ascendent aj luna v skorpionovi... mars s venusou v konkunkcii v bykovi...ale...venusa je retrogradna... kedze retrogradita znaci urcitu vynimocnost, tlak ist proti prudu, takze aj nasycovanie svojich chutok, moze clovek ponimat dost svojsky... a ten kvader saturna tiez na pohode neprida... nedavno sme tu mali horoskop om samca guru jaru:) on mal pre zmenu konjunkciu venuse a marsa v skorpionovi v opozicii na saturna v bykovi... a tiez vyzeral, ze bol dost neukojitelny...a myslim, ze charlie tiez...a zlozitosti ich sexualnej stranky ani nehovoriac... to iste plati aj o hitlerovi, ktory sa narodil o styri dni neskor ako charlie...ale ten je uz viac tlmeny lunou v kozorozcovi a ascendentom vo vahach...
carroll lewis sice mal konjunkciu marsa s venusou, aj lunu na ascendente, ale v strelcovi... a podla mna kvader toho saturna mal len podruzny vyznam, lebo orbis 8° pri separacnom aspekte, navyse, ked sa nezucstnuje svetlo, je prilis velky...a aspekt slabucky...
tu je horoskop dalsieho znameho pedofila, ale aj neslavne znameho vraha Marca Dutrouxa.... co mi padlo do oci ten ascendent v skorpionovi so slnkom aj merkurom... a kvazi marsovske vedro v rybach do 4domu v slabom kvadre na lunu (vynarajuce agresivne, nevedome obsahy ku vsetkemu, co predstavuje nevinnost, pociatok, emocionalne zaklady osobnosti)...on mozno tymi vrazdami deti chcel symbolicky zavrazdit aj svoje detstvo... venusu mal inak v sextile so saturnom a uranom...

http://www.astro.com/astro-databank/Dutroux,_Marc
neznámy | 3.6.2015 01:50
Zaujal ma ten pojem neukojiteľný. To mi príde v prípade planét ako venuša a mars, ktoré majú čo dočinenia so sexom, v aspekte na saturn vysoko pravdepodobné. Nevyriešený Saturn v tom prípade neustále vytvára frustráciu a nespokojnosť, stále sa mu máli, v prípade aspektu s venušou (ak nedôjde k opačnému efektu, t.j. asketizmus a odmietanie telesnej lásky).
A pokiaľ je saturn ako v tých troch prípadoch v napäťovom aspekte ešte aj na mars, môže to byť dôvodom vyhľadávania partneriek, ktoré nepredstavujú "hrozbu", čiže mladé, naivné, neskúsené dievčatá, namiesto "nebezpečných žien", ako to takýto muž môže vnímať.. kedže saturn v napätí s marsom môže oslabovať vnímanie svojej mužnosti vo viacerých rovinách a takýto muž nachádza uspokojenie pri ženách, ktoré sú o "niekoľko levelov" nižšie ako on... či už sa jedná o vek, alebo spoločenské postavenie.
Tá kompenzácia sa môže dokonca prejaviť aj vtedy, keď si taký muž nájde staršiu ženu, mám na mysli o dosť staršiu od seba.. ani ona nemusí predstavovať hrozbu, pretože je "stará" a muž je v akejsi výhode, čiže necíti až tak svoju menejcennosť...

Ten Marc Dutroux, to je už iný level, vrah, násilník -NOSMILE- Ten si zaslúži osobitnú kategóriu...
lak » Ona | 3.6.2015 12:35
mudro :) moja starka sa vydavala v 15-tich, lebo bolo treba uvolnit miesto v dome.. boli chudobni a navyse, v tych casoch to bol primerany vek na vydaj

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Rozvaha a koncentrácia obyvateľstva je vyššia, čo by sa mohlo zužitkovať pri náročnejších projektoch, jednaniach, či štúdiu. Vyhľadávajte diskusie so zrelšími, skúsenejšími osobami, pretože dokážu ozrejmiť mnoho nejasností.

Lietať / Vznášať sa / Lietanie / Letieť / Let Povznesenie na úroveň, ktorá je bližšie k nebesám. Vzdušný živel je spájaný s mentálnou, duchovnou sférou. Už z týchto obrazov je jasné, že lietanie predstavuje... viac »

Vražda / Vrah / Zabiť / Samovražda Zabíjame, keď sa cítime v ohrození alebo keď nám niečo alebo niekto prekáža. Pri vražde pociťujeme hnev, krivdu a zlosť alebo sledujeme nejaké oportunistické ciele.... viac »

Bitka / Vojna / Boj / Zápas V boji ide o násilné presadenie vlastných túžob, hodnôt, ideálov alebo ich obranu, prípadne aj o život a smrť. Je to odrážanie útoku na svoje Ego, či osobnosť alebo... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...