mesiac
Streda, 24.4.2024
Meniny má Juraj

Astrológia a horoskopy - 

Astrologia

neznámy
neznámy | 5.4.2016 13:01
Naco je astrologia dobra? Pomaha Vam v niecom?
nikav
nikav | 5.4.2016 14:40
Pred dvoma rokmi bola podobná téma a tam bol jeden pekný príspevok ktorý vystihoval aj moje myšlienky, tak som si ho uložila. Dávam ho sem anonymne a budem
sa tešiť, že autor sa spozná. -FLOWER-

Dobra tema :-). Astrológii sa snažím porozumieť. Sledujem ako veci fungujú aby som sa poučila a rástla ako človek, vyvíjala sa. Mne astrológia pomohla spracovať veci, ktoré sa so mnou kedysi roky viezli a to tým, že som ich cez astrológiu pochopila. Odkedy sa jej venujem, lepšie rozumiem sebe aj ľuďom všeobecne a tiež životu. Naučila som sa odlišovať podstatné a nepodstatné, prekonávať prekážky a prijať údery osudu ale čo je dôležitejšie, nebáť sa zmien.
Neviem toho o astrológii tak veľa, aby som mala odvahu o sebe hrdo povedať, že som astrológ. Ale čo to málo už viem a rozumiem.
Nesúhlasím s tým, že ti horoskop nepovie aký človek skutočne je. Povie. Otázka je len nakoľko ten človek využil potenciál ktorý mu bol daný. Astrológ potrebuje zo stretnutia zistiť len pohlavie a zhruba čo má daný človek už za sebou spracované a na akej úrovni, aby mu mohol pomôcť, ak je treba.
neznámy
neznámy | 5.4.2016 14:55
tak skusim za mna:
- pomaha mi lepsie pochopit okolie, povahu mojich znamych a v podstate aj neznamych...a pomaha mi lepsie pochopit sameho seba a celkovo svet v ktorom zijem...
- pomaha mi lepsie pochopit moje silne a slabe stranky a tiez urcite zivotne poslanie...
- pomaha mi pri roznych zivotnych udalostiach (hlavne krizach) vystopovat, ze co je ich ulohou, k comu ma maju doviest, co mam pri nich pochopit...
- pomaha mi setrit energiu a nervy napriklad tym, aby si ju zbytocne neplytval pri konstelaciach, ktore mi mozu dvojnasobne odobrat sily ako za normalnych okolnosti...
- a celkovo mi pomaha pochopit vesmir, nejaky jeho poriadok, system...a astrologia prakticky ukazuje, ze mozno neexistuju nahody a ze nad nami existuje urcita inteligencia, ktora chod sveta v urcitom zmysle "riadi"...
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 5.4.2016 15:26
Ja mám dodnes zmiešané pocity z astrológie. Snažím sa zachovať si pragmatické zmýšľanie, ale niečo vo mne mi vždy hovorí, že je niečo, čo my ostatní vysvetliť nevieme, alebo nie dosť dobre..
Mne Astroška ukázala pomerne veľa vecí o mne samej. resp mi pomáha aj v sugescii, že áno, som naozaj taká, len musím uveriť (čo sa silných stránok týka)... Ale je to na dlhé roky skúmania seba a iných, aby som naozaj porozumela a zároveň nestrácala čas sledovaním iba oblohy žila :) A samozrejme mi pomáha chápať svetové dianie... Väčšina bola už spomenutá a stotožňujem sa aj s ostatnými čo prispeli.
neznámy
neznámy | 6.4.2016 11:03
Ano suhlasim, neexistuju nahody a zivot cloveka je dopredu predurceny. Hoci sami seba a okolie mozeme pochopit aj bez astrologie, inymi cestami.
Vela ludi si vsak mysli, ze hviezdy neovplyvnuju len naznacuju a my si to mame sami spracovat. Vsimla som si, ze to tak nie je. Hviezdy ovplyvnuju a to dost silno. Ved ako sam vravis, aby si zbytocne neplytval energiou pri tranzitoch, ktore ti mozu odobrat silu.
Je aj napisane, ako v nebi tak i na zemi, nie naopak. Nikdy nemozes urobit pre seba viac ako ti bolo dane hviezdami.
neznámy
neznámy | 6.4.2016 13:04
mne ppomáha,,,odstraňovať a korigovať chybičky krásy na svojom živote
LoveIsTheLaw
LoveIsTheLaw | 6.4.2016 19:19
Zda sa mi, ako by si v tomto prispevku robil reklamu na nejaky produkt alebo sluzbu. Vidim, ze sa na teba nieco nalepilo. :D
lak
lak » LoveIsTheLaw | 6.4.2016 20:27
-LOL- hej, to slovicko "pomaha" to evokuje :D
Ona
Ona | 6.4.2016 21:06
Mne pomohla astrológia pochopiť najmä vzťahové záležitosti, ktoré mi hlavne v mladosti spôsobovali veľké depresie.
neznámy
neznámy » LoveIsTheLaw | 6.4.2016 21:13
to mam z tych anotacii:D
neznámy
neznámy | 6.4.2016 21:19
no tak s tymto uplne sa nestotoznujem...ja si nemyslim, ze sme len babky vo vesmire a ze vsetko je dopredu urcene... skor si astrologiu vysvetlujem tak, ze horoskop narodenia ti da do vienka nejaky potencial, ktory bud potlacujes alebo rozvijas...
nieco ako rozdanie kariet v pokry alebo ze aky druh semienka si... ak si semienko jablone, tak urcite nebude z teba hruska... ale ci budes plodna jablon s bohatou korunou alebo jablon zakrpatena a polamana, tak to zalezi skor na tebe ako na hviezdach...
mozno su predurcene aj nejake udalosti v hrubych rysoch, ale to ako sa v nich zachovas, tak to je len na tebe...na to vplyv hviezdy nemaju...
nie nadarmo sa hovori, ze "tvoja povaha je horoskop"...ak dokazes sa vymanit zo svojej povahy, tak tym dokazes menit aj vplyv hviezd...
neznámy
neznámy | 6.4.2016 21:30
Ale to, ci to dokážeš alebo nie už máš tiež predurčené v radixe.
neznámy
neznámy | 6.4.2016 21:38
ale kdezeeeeee... v radixe mas urcite prilezitosti alebo prekazky urcine maximalne.... ale co vykonas, tak to je v tvojej voli velakrat, aj ked v niektorych pripadoch treba k tomu nadludsku volu... ak by bola pravda to, co ty hovoris, tak by sa vedci uz davno riadili podla astrologie... :)
LoveIsTheLaw
LoveIsTheLaw | 6.4.2016 21:42
ved to som mal na mysli. :D
neznámy
neznámy | 7.4.2016 09:12
suhlasim...
tusim K. Minařík spomina termin - "postaviť sa nad horoskop"
lak
lak | 7.4.2016 14:43
to je pekne :)
neznámy
neznámy | 7.4.2016 14:50
Kdyby náhody neexistovali, tak se o nich nedá diskutovat. Myslím že náhoda je součást "velkého plánu" Jde jen o "přesměrování" "malého plánu"-NOSMILE-
neznámy
neznámy | 7.4.2016 19:37
Dobre, každý to volá ináč. Niekto náhoda, niekto osud.
neznámy
neznámy | 8.4.2016 08:58
To, že musíš čítať román stránku po stránke aby si ho zažil (prežil) neznamená, že ho zároveň aj píšeš. Kniha je predsa napísaná vždy skôr, ako ju vezmeš do ruky. Ide o to, čo si z tej knihy dokážeš zobrať. Určite máš skúsenosť, že ak rovnakú knihu prečítaš s odstupom niekoľkých rokov, vidíš a chápeš ju úplne inak ako predtým. Žiadny vplyv astrológie alebo hviezd by som ale za tým nehľadal. Je to jeden z mnohých paradoxov univerza. Časovosť a bezčasovosť zároveň.
Čo znamená vymaniť sa zo svojej povahy? Že jabloň sa rozhodne, že chce byť smutná vŕba? ;)
nikav
nikav | 8.4.2016 10:22
Naopak, tie knihy s odstupom času chápeme hlbšie, lebo sme na to už dorástli. Nie jabloň smutnou vŕbou, ale plánka ušľachtilou jabloňou. -KISS--YES-
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...