mesiac
Štvrtok, 2.7.2020
Meniny má Berta

Astrológia a horoskopy - 

Alfirdaria III - príklady a kombinácia s tranzitmi

martinbd
martinbd | 13.6.2017 12:27
áno, dobrý nápad :), vďaka.
neznámy
neznámy | 13.6.2017 14:03
sepharialovi symboly su prebrate z hinduistickej astrologie, kde sa pouziva sidericky zodiak, preto ak niekto povie, ze mu na nasu astrologiu najviac sedia stupne zo sephariala, tak to znie dost cudne, lebo tym padom by nemohli sucastne pasovat aj pre indicku astrologiu-PUH-
neznámy
neznámy | 13.6.2017 15:18
Ale každý siderický systém se dá přepočítat a podle mně nikdo nebere nepřepočítané symboly naslepo takže i ty u nás uváděné sepharielovy odpovídají tropickému zodiaku od st.X - do st.Y konkrétního znamení. Ani hinduistická astrologie není jednolitě siderická naopak v poslední době v ní existují proudy zaměřené právě na tropický systém. V tomto ohledu je hindská astrologie celkem rozdělena. Rozpolcena. Což ovšem nijak nedokazuje její falešnost či problematičnost nebo něco takového. Naopak co se jeví jednoduše může být sice uživatelsky komfortní ale nemusí to ukazovat pravý stav věcí. Chce to vyzkoušet.
neznámy
neznámy | 13.6.2017 18:42
Já nevím, jaká data uvádíš ve výčtu osobností - Sl? Asc? - v každém případě já se symbolů trochu bojím, protože kladou veliký důraz na přesnost času narození, a to tedy.. já minutám u nikoho, u koho jsem nestála, nebo neležela;), prostě nevěřím.
neznámy
neznámy | 13.6.2017 19:45
To sú sabiány pre slnko. To by malo mať najsilnejšiu výpovednú hodnotu o životnom smerovaní.
Napísala som vyššie, že čo sa týka sabiánov, tak neberiem do úvahy ani ascendent ani lunu, keď si pozerám nejaký horoskop.
Slnko sa zase tak rýchlo nehýbe, to by musela chýbať istota aj čo sa týka dňa narodenia. :-)
Minútam neverím ani ja, dokonca ani pri súčasníkoch, nie to ešte u historických osobností.
Sama som na tom tak, že s 80 percent mám ascendent vo vodnárovi a zvyšok je neistota, že záznam na matrike je správny a som dvojnásobná ryba. Boh vie. -YES-
Johanna
Johanna » martinbd | 14.6.2017 08:09
Mne to tiež sedí v prechodových obdobiach sa vždy niečo udialo . Dieťa som mala veľký Merkúr malý Mesiac... A konečne som dostala odpoveď na to čo to bolo v roku 2015 bolo to najhoršie obdobie v mojom živote veľký Saturn malý Saturn...Ešte veľký Saturn mám pred sebou 9 rokov :( A keďže mám Mars v 7 dome tak som zvedavá čo to prinesie keď bude veľký Saturn , malý Mars :)

Nočný zrodenci to podľa mňa majú lepšie ,prejdu si tým zlým v mladosti a potom už v najlepších rokoch majú Jupiter aj Venušu ... teším sa , že syn má už Saturn za sebou ... a to som sa čudovala prečo sa mu do 20 tky vždy niečo pokazilo... :)
martinbd
martinbd » Johanna | 14.6.2017 08:29
Tak neviem či je dobré odžiť si to zlé v mladosti, keď sa formuje osobnosť človeka a ťahá sa to s ním až do konca života, keď sa voči tomu nemôže človek brániť :), ale asi je to jedno, aj tak sa tomu človek nevyhne, teda, keď sa dožije. Ja som tiež nočné zrodenie a to Saturnské obdobie bolo veľmi náročné, ten prechod do Jupitera bolo ako vyslobodenie.
marcie
marcie » Johanna | 14.6.2017 08:50
ja som tiež nočné zrodenie a minulý rok som vstúpila do venušanského obdobia na 8 rokov (jupííí-MUSIC-) a potom ma čaká merkurické obdobie tuším 13 rokov - vzdelávanie a tiež chcem písať, takže paráda, okrem toho mám slnko v 4.dome, takže podľa toho by som mala lepší život na starosť ... tých stratí som si tiež už užila dosť, stačilo ;)
Johanna
Johanna » martinbd | 14.6.2017 09:48
Verím ti že ten Jupiter bol oživenie , vidím to na synovi ako mávnutie prútikom, akoby prešiel z pivnice do prežiarenej miestnosti , všetko zrazu funguje :)
neznámy
neznámy | 14.6.2017 21:35
Aha.:)
Pro Slunce to jo.
Pamatuju, jak jsme si tu dělali houfně sabiány, pak jsem si řekla, kdopak má osy asi správně...:)
neznámy
neznámy | 15.6.2017 08:11
Hľadať si sabiány na ascendent, descendent, IC a MC je úplný nezmysel. Jedine ak si chce človek nejako doladiť rektifikáciu, ale aj tak je to len odhad.
Ak si je relatívne istý časom narodenia, tak sa ešte dá brať do úvahy luna. :)
neznámy
neznámy | 15.6.2017 15:41
Neverím, že sabiány sú práve najvhodnejšou metódou na rektifikáciu. To mi pripadá veľmi hmlisté, človek si tam dosadí čo sa mu hodí. Na rektifikáciu sú iné vhodné spôsoby.
neznámy
neznámy | 15.6.2017 15:43
Ale ak má niekto urobenú rektifikáciu a vychádza mu to, tak potom tieto symboly na ascendent sú dôležitým prvkom horoskopu.
neznámy
neznámy | 15.6.2017 16:32
Nemyslela som robiť si rektifikáciu podľa sabiánov, ale doladiť si pomocou nich už urobenú rektifikáciu.
Ja som to tak robila. Rektifikáciu mi robil Rudi, takže záruka kvality. :) No a jednoznačne mi potvrdil čas, ktorý som poznala od mamy. Ascendent vodnár, nie ryby. Potom som si len pozerala sabiány v okolí týchto dvoch časových údajov. Aj to len tri stupne nad a pod. Ten čas z matriky bol taký, že sabiány mi nič nehovorili ani tie stupne nad a pod. Pri čase od mamky som sa "našla" v sabiánoch o 2, alebo 3 minúty ďalej.
Takže takto som to myslela. Nie hľadať, iba doladiť nájdené. :-)
neznámy
neznámy | 15.6.2017 17:09
Ja za rektifikovaný považujem presný horoskop, nie plus-mínus znamenie ascendentu.
neznámy
neznámy | 15.6.2017 17:23
Nerozumiem.
To, že pri mojej rektifikácii išlo aj o znamenie, je vedľajšie. Nie o tom som písala.
neznámy
neznámy | 15.6.2017 18:47
Jistěže je Rudi záruka kvalita.
Já jsem bohužel na tom tak, že nevěřím žádné rektifikaci. :D
neznámy
neznámy | 15.6.2017 19:00
V podstate ani ja, alebo dajme tomu inak. Neverím ničomu ani astrológii ani tomu, čo vidím, všetko všecičko je otvorené a spochybnitelné. Kam sa len pozrieš. :-)
K tej mojej rektifikácii takto. Verím tomu, čo mi povedala mama oveľa viac ako tomu, čo je napísané na papieri. Pretože s maminým údajom je spojený cit, spomienka.
Narodila som sa vraj presne v čase, keď bol čas odchodu do práce, do miestnej fabriky, kam chodila celý život deň čo deň. Podľa toho si to pamätala a vždy, každý jeden rok v čase mojich narodenín ma zobudila ako mi tíško dala pusu a zapriala všetko najlepšie, potom šla na ten svoj autobus. :-)
To bola pre mňa tá naj rektifikácia, potom mi to ešte potvrdil Rudi a odsledovala som si to aj na tranzitoch voči ascendentu.
neznámy
neznámy | 15.6.2017 19:09
S mamkou to chápu, :)já taky věřím tomu, co mi moje řekla, že sestra koukla na hodiny a povídala jí - no vidíte, kdybyste vydržela ještě třičtvrtěhodinky, je už 30... A ještě to spolu probraly. -
Ale s rektifikací bych měla problém. Nejspíš proto, že to neumím, a hlavně, mám pořád v paměti, jak jsme tady nedaly dohromady signifikantní aspekt pro narození dítěte a když se kouknu na narození své dcery, v životě by mi nenapadlo, že jde o narození dítěte, spíš o atomovku. Uf. I další "důležité" události, nemůžu tam najít "spouštěč" a pomalé planety jsou věru pomalé.. A ještě mě ovlivnila hodně L. Greneeová tím, upozorňováním na časový nesoulad události v reálu a jejího prožitku - mám v tom guláš.
neznámy
neznámy | 15.6.2017 20:57
To je zaujimavé, ten časový nesúlad, často sa mi stáva, že tranzit rychlej planéty "cítim" až keď prefrčala
Stránka:
< 3 4 5 6 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...