mesiac
Piatok, 19.4.2024
Meniny má Jela

Astrológia a horoskopy - 

2012 Prečo Nový vek Vodnára

neznámy
neznámy | 4.1.2011 12:47
Fakty:
-Hlavným bodom a ukazovateľom je hviezda Regulus.
-V priebehu roku 2012 prejde 30° zo znamenia Leva do Panny, 21.12.2012 bude Regulus už na 0° Panny.
-Začne nový cyklus 25 920 ročný cyklus, zložený z 12x2160 ročných úsekov.
-Vládcovské znamenie Leva určeného od jarného bodu Zeme, ktorému vládne Slnko, sa začne prekrývať s úsekom znamenia Vodnára určeného od polohy hviezdy Regulus.
PS: V jednoduchosti je PRAVDA!
neznámy
neznámy | 4.1.2011 12:59
tomu poslednemu odstavcu nerozumiem a este som o tom v takomto podani ani necital...ako sa moze znamenie Leva prekryvat s Vodnarom?
neznámy
neznámy | 4.1.2011 13:09
Stačí si to nakresliť. Platónsky Vek má tiež 12 úsekov znamení.
Ešte som to nezverejňoval, ale takto to chápem ja.
neznámy
neznámy | 4.1.2011 13:17
to mi je jasne ze platonsky rok ma dvanast usekov...len mi nie je jasne, ze ako vek vodnara nastane prave v roku 2012....ak budes mat nahodou nejaku kresbu v compe s tymto suvisiacu, tak to tu mozes ukazat, velmi by ma to zaujimalo, ze ako je to mozne...
neznámy
neznámy | 4.1.2011 19:45
Ako vložím obrázok?
neznámy
neznámy | 4.1.2011 20:03
navod najdes v teme Vsetko, co nas oslovi a povie....:)
neznámy
neznámy | 4.1.2011 20:15
neznámy
neznámy | 4.1.2011 21:22
ak dobre rozumiem, tak tie znamenia vnutorneho kruhu su znamenia zverokruhu, kde pociatocny bod je jarny bod...a tie znamenia vo vonkajsom kruhu su sidericke (hviezdne) znamenia?
neznámy
neznámy | 4.1.2011 23:23
Znamenia vo vonkajšom kruhu nie sú siderické hviezdne znamenia!
Tieto "znamenia" sú doby (bytosti) pohybu precesie zemskej osi, jedno znamenie trvá cca 2160 pozemských rokov.
Bod ručičky vekov je vzdialený 120° od jarnej rovnodennosti, každý pozemský rok. Bod kde končí prvá štvorica znamení, Baran, Býk, Blíženci, Rak, vrchol Leta.
Regulus je viditeľný bod hviezdnej oblohy, od ktorého sa začína deliť kruh "znamení", niečo ako jarný bod vnútorného kruhu.
Stačí sa oslobodiť od doterajších výkladov o začiatku doby veku Vodnára. Tá doba je tu!
Takýto náhľad nosím v sebe, a ani nebolo ešte verejne prezentované. Tu je to prvýkrát.
neznámy
neznámy | 19.7.2014 20:00
Aha :-) čo som našiel, síce pár rokov meškám s príspevkom do tejto diskusie ale to nevadí http://www.sophia.sk/sites/default/files/Kedy_sa_zacina_vek_Vodnara.pdf
neznámy
neznámy | 19.7.2014 20:42
zajímavý článek musím si ho přečíst celý.
ale odkonce se čte zajímavě to je můj zlozvyk..hned první věta je celkem alarmující.
i když zase je tady dost těch co na vodnáře nevěří. tak nevíme jak se toto bude týkat jich.

Pre niektorých ľudí zrejme nenastane vek Vodnára
nikdy. Začína im hroziť, že z ďalšieho priameho vývoja ľudstva vypadnú
celkom, podobne ako tí, čo v druhej polovici života ustrnú vo vývoji
neznámy
neznámy | 23.7.2014 14:15
Mňa skôr zaujalo to ako to poňal, že vlastne nedáva do súvisu zverokruh a súhvezdia. Podľa neho by potom asi mal byť teraz vek rýb, ak som to dobre pochopil. :-)
neznámy
neznámy | 23.7.2014 15:00
Nie, vek Rýb už bol, ono je to naopak, posúva sa to spätne. Myslím, že okolo r. 2000, ale nie som si tým istá, nastal Vek Vodnára a tým pádom všetok ten chaos, zmätok a ilúzie, kt. so sebou priniesli Ryby by mal pominúť. Tiež cirkev ako taká novým vekom Vodnára by mala strácať na sile a rôzne sebazvané autority.

Vek Rýb sa spájal s kresťanským učením, kt. 2000 rokov udávalo ráz západnej kultúre a hlásalo zásadu: "Na seba mysli ako na posledného a keď ti niekto ublíži, nastav mu aj druhé líce." Motív utrpenia vedúci až k mučedníctvu zohrával v minulosti v našej kultúre veľkú úlohu a práve na tomto cirkev stavala a získavala tak moc a veľký vplyv nad ľuďmi.

Čo sa týka Veku Vodnára tak ten by sa mal spájať viac s individuálnou slobodou, akceptovaním jeden druhého a tiež inováciami a pokrokom. Globálna spoločnosť by mala nadobudnúť však význam v každom smere a ekologické cítenie by malo narastať. Uvidíme o pár rokov, ako to bude ;)...
neznámy
neznámy | 23.7.2014 15:08
já jsem to pochopil tak, že věk vodnáře začal jen pro některé.
a spousta lidí ještě stále vězí ve věku berana.
neznámy
neznámy | 23.7.2014 15:40
Tiež som si vedomý tejto možnosti, doteraz som to tak aj bral, že to tak bude. Ja som písal o tej teórii, ktorú tam rozoberá Emil Páleš v tej knižke, čo som tam dal odkaz na ňu. Tvrdí, že Ježiš bol baránok boží a tak vlastne predstavoval začiatok obdobia barana a píše tam, že pred tým bolo obdobie býka.

Nehovorím, že to tak je, len ma zaujalo ako ľahko sa dá vyvrátiť doteraz schvaľovaná predstava o nástupe veku vodnára. Počkám si, ako to bude, ono je to asi aj tak jedno :-) aké obdobie príde, v konečnom dôsledku záleží aj na ľuďoch aké dôsledky bude mať :-).

Ďakujem za oboznámenie. :-)
neznámy
neznámy | 23.7.2014 15:43
Áno, aj to sa mi tam páčilo :-)
neznámy
neznámy | 23.7.2014 20:01
paci sa mi ten clanok velmi. dakujem.
a taktiez ti ten tvoj vek vodnara v dobrom ,,zavidim,,:)
neznámy
neznámy | 23.7.2014 20:05
len este mi je luto ze chciet dostat sa do veku vodnara nestaci lebo je to tak ze bud si alebo nie a to od vole cloveka nezalezi.-CRY-
neznámy
neznámy | 24.7.2014 01:02
Rado sa stalo :-)

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...