mesiac
Utorok, 23.4.2024
Meniny má Vojtech

Astrológia a horoskopy - 

11. března 1967 Arnold Lane

neznámy
neznámy | 14.3.2017 00:54
11. března 1967 za novoluní na 20°Ryb v opozici na revoluční konj. Urana s Plutonem vyšel průlomový single Pink Floyd Arnold Lane s B stranou Candy and Current Bun, obě skladby složil geniální Syd Barrett. Na planetární konfiguraci Vodního Draka opozici doplňují triny Jupitera a Neptuna. Je to první pravá psychodelie v UK a nejspíš i v EU, i když poněkud učesaná, B side se správně jmenuje Let´s Roll Another One Ubalme si dalšího (jointa). Radia desku původně odmítala hrát pro obscénní obsah z dnešního hlediska nevinný příběh fetišisty a transvestity Arnolda Lanea. Přesto se deska vyšplhala do horních pater hitparády
neznámy
neznámy | 14.3.2017 13:12
vďaka,,zas mám rozšírené obzory,,,,+ zaspomínam si na obdobie keď som Pink Floyd počúvala:)
neznámy
neznámy | 14.3.2017 15:54
on je propastný rozdíl mezi PF do roku 1968 a
do roku 1973
do roku 1982
atd
neznámy
neznámy | 14.3.2017 16:04
Mně by zajímalo kolik umění (a jakého) by vzniklo kdyby nebyly objeveny drogy fet chlast..
neznámy
neznámy | 14.3.2017 16:11
Odedávna je tu rozpor mezi uměním apollinským a uměním dionýzským

jsou tvůrci, kteří drogy tzn. včetně chlastu ke své tvorbě potřebují, jsou tvůrci, kteří je nepotřebují, chlast a drogy jsou odjakživa známy lidem i zvířatům, odjakživa si lidé pěstovali na zahrádkách nějaké drogy, pálili kořalky a omamovali se bylinami a houbami nalezenými v přírodě, podobně jako zvířata se dokázala opít kvasícími plody, které našla spadané pod stromy. Akorát posledních pár desetiletí se s tím skvěle kšeftuje, a každý samozásobitel je drogové mafii trnem v oku. Každý samozásobitel je velkodavatelům trnem v oku. Viz co se dnes děje v redukci rozmanitosti trhu díky kontrolnímu hlášení, EET apod.
neznámy
neznámy | 14.3.2017 16:44
To je skoro ako dátum môjho narodenia, len prvé číslo nie je jeden, ale 2. :)
Mám Pink Floyd rada a to som mala možno 10-15 rokov, keď som ich počula prvýkrát.
Ich staršie platne mi pripadajú najlepšie. Odvrátená strana mesiaca, Atomové srdce matky a Wish you were here.
The wall je koniec starého Pink Floydu. Potom to už bol niekto iný.
neznámy
neznámy | 14.3.2017 17:31
áno máte pravdu,,,Váš prehľad,,,je ohromný,,,dnes venujem podvečer Pink Floydu,,ďakujem:)
neznámy
neznámy | 14.3.2017 17:39
.....tak všechno to spadá pod Neptuna....-LOL-
kolik umělců bylo závislých (na čemkoliv) nebo nějak "ujetých"....a vytvořili velká díla

neptuníííí, neptunííí....:D
neznámy
neznámy | 14.3.2017 17:55
The Wall je ikonicka a jo,po ni uz byli jini..
neznámy
neznámy | 14.3.2017 19:07
jiní byli už dávno před ní

pamatuju se na rozhovor v New Musical Express ze začátku 70. let (asi po Dark Side) kde si přiznávají, že nejsou žádná progresivní avantgarda, když vyprodávají stadiony.

Kdy to bylo, když Roger Waters naplival do obličeje fanouškovi v první řadě, který projevoval nadšení při jejich koncertě? 1977
neznámy
neznámy | 14.3.2017 19:15
Film si videla?
neznámy
neznámy | 14.3.2017 19:30
pro mne je jejich vrcholem rok 1972, kdy hráli pěkně temně to co později nazvali Dark Side of the Moon, což je ukradený titul, původně se to mělo jmenovat Eclipse, následovalo ještě jedno vzepětí s Wish You Were Here a strmý úpadek. The Wall žádná sláva, ale Final Cut je totální prohra a to co přišlo potom jenom trapas. Přesto jsem se byl podívat pop show zbytku kapely na Strahově. Brilantní jednorázový reunion 2005 jen ukázal jak hluboko během těch 30 let klesli.
To je pouze můj názor, který nikomu nevnucuju, ale poslouchal jsem PF od roku 67
neznámy
neznámy | 14.3.2017 22:43
zkuste si pustit nějaké staré desky před rokem 1973

Piper at the Gates of Dawn
Saucerful of Secrets
More
Ummagumma
Atom Heart Mother
Meddle
neznámy
neznámy | 15.3.2017 00:52
Ja to povazuju za normalne lidsky,ze se vykonostni nebo uspechova krivka meni..Ale co ti samotni umelci,kterym uz to moc nejde,zvlast pokud to vedi,tak jak to prezit aby se ten clovek nedal na chlast,drogy a nepromrhal zbytek zivota?Tam byla jejich identita,v tvorbe a kdyz jim nejde nejakou dobu,tak to musi bejt strasny,bejt talent a zaroven bejt zablokovanej nebo vyprahlej nebo se nenavidet..Nasli se i takovi co to zabalili..Proto ackoli ji neposloucham,tak ty podelany Britney fandim,jeji popik znam z ranyho detstvi..ikdyz uz asi nebude takovy sileni i jak jsem se docetla,protoze doba je jina a jsou jiny,tak se snad neufetuje..Me totiz prijde ze ti u kterejch jsem si po skole ulevovala,se zabili,zfetovali..Kazdej ma jinej nazor na odchod ze vyslunni,ale prave nevim jestli slava mucednika sebevraha nebo zavislaka je dustojnejsi nez plynuly vysumeni..klesani vykonostni krivky..Na druhou stranu je urcite tezky si pro ne predstavit ze nejsou obdivovany ale ze jsou to obycejny smrtelnici.A kdyz jim to tak nehraje jako kdysi nebo nemaluje,nezpiva,nebeha,tak musej bejt hodne silny i pokorny aby ustali..kolobeh zivota..Myslim,umim si predstavit ze je pro takovy lidi tezky na to prestat myslet,nezit minulosti a netrapit se v pritomnu..jit dal a rict co bylo,bylo..
neznámy
neznámy | 15.3.2017 00:53
Film jsem asi nevidela.Vybavuju si klipy.
Diky za tipy na alba,nektery znam,dalsi si poslechnu..
neznámy
neznámy | 15.3.2017 08:29
který neznáte?
neznámy
neznámy | 15.3.2017 08:33
správný překlad The Dark Side of the Moon zní Tmavá strana Měsíce
to je astronomický termín pro stranu Měsíce k nám přilehlou, která však není osvětlena slunečními paprsky a proto ji vidíme tmavou
Nějaký mamlas ten název do češtiny tehdy přeložil blbě a ono se to bohužel ujalo

název Ummagumma je nějaké příčestí od sansktského slovesa samogačchati = souložiti
neznámy
neznámy | 15.3.2017 08:40
Preto je lepšie používať originálne názvy. Ale ono to zvádza používať preklad, je to potom človeku bližšie.
Ja som mala predstavu, že sa jedná o tú stranu mesiaca, ktorú nikdy nevidíme. A asi nie sama. :)
neznámy
neznámy | 15.3.2017 08:42
to asi u nás skoro všichni až na výjimky
neznámy
neznámy | 15.3.2017 13:36
Ummagumma,Meddle,Saucerful of Secrets,More.Ja jsem ted objevila kouzlo R.E.M.:D
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...